Pieczęć „Rekinów”?

Łodzianie mają prawo myśleć o czwórce, bo mają do rozegrania jeszcze aż 6 meczów na własnym torze. Wszystko dlatego, iż ze względu na opóźniającą się budowę ich nowego 10-tysięcznego obiektu, ich spotkania były przekładane. W piątek w starciu z Car Gwarant Startem Gniezno rekordowej frekwencji raczej trudno się spodziewać, ale przyjazd ROW-u Rybnik może sprawić, iż dzień później po raz pierwszy w historii nowy stadion Orła zapełni się po brzegi. Na starym torze rybniczanie radzili sobie bardzo dobrze. Dość powiedzieć, iż łodzianie od 2011 roku czekają na domowy sukces nad „Rekinami”. W sobotę ich celem jest nie tylko zwycięstwo, ale i punkt bonusowy. Mają do odrobienia 6 punktów straty ze spotkania w Rybniku.

Ekipa z Górnego Śląska przystąpi do meczu w takim samym składzie jak w ostatnim spotkaniu przed wakacyjną przerwą z Arge Speedway Wandą Kraków. Już przed tym meczem ze strony sztabu szkoleniowego padła jasna deklaracja, iż to w tym zestawieniu rybniczanie mają walczyć w kluczowej fazie sezonu zasadniczego i w play offie. Decyzji menedżera Jarosława Dymka nie zmieniły ani świetna postawa w Grand Prix Wielkiej Brytanii – Craiga Cooka, ani powrót do zdrowia po problemach z obojczykiem Andrieja Karpowa, ani nawet bardzo dobra postawa w finale IMP Mateusza Szczepaniaka. Z całej trójki najdalej od składu obecnie jest Cook, który nie może jeździć w polskiej lidze dopóki nie zapłaci 50 tysięcy kary, którą nałożyła na niego GKSŻ za spóźnienie na Puchar Nice 1. LŻ.

W pierwszej fazie sezonu w Rybniku notorycznie mieszano w zestawieniach. Teraz postanowiono zmienić taktykę i dać większy komfort psychiczny żużlowcom. Ma to pomóc przede wszystkim Andriejowi Lebiediewowi. Łotysz nie ma żadnych problemów ze sprzętem. Korzysta z najszybszych obecnie na rynku silników przygotowywanych przez toruńskiego tunera, Ryszarda Kowalskiego. Jego problemem jest jednak słaba psychika. Pewność miejsca w zespole ma sprawić, że wypożyczony z Betard Sparty Wrocław aktualny mistrz Europy może w końcu zacząć jechać na dwucyfrowym poziomie.

 

Nice 1. LŻ:

Mecz zaległy (10. kolejka)

Piątek, 10 sierpnia

Orzeł Łódź – Car Gwarant Start Gniezno (godz. 17.45, transmisja Eleven Sports)

12. kolejka

Sobota, 11 sierpnia

Orzeł Łódź – ROW Rybnik (godz. 16.15, transmisja Eleven Sports)

ORZEŁ: 9. Tungate, 10. Grajczonek, 11. Kudriaszow, 12. Andersen, 13. Kościuch, 14. Błażykowski, 15. J. Miśkowiak. Trener Janusz Ślączka.

ROW: 1. Batchelor, 2. Bewley, 3. Lebiediew, 4. Czaja, 5. Woryna, 6. Skupień, 7. Chmiel. Menedżer Jarosław Dymek.

Niedziela, 12 sierpnia

Speed Car Motor Lublin – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (godz. 14.30, transmisja Polsat Sport)

Arge Speedway Wanda Kraków – Lokomotiv Daugavpils (godz. 14.30)

2. LŻ

Niedziela, 12 sierpnia

KSM Krosno – MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. (godz. 16.15)

Polonia Bydgoszcz – Stainer Unia Kolejarz Rawicz (godz. 17.00)

Stal Rzeszów – Iveston PSŻ Poznań (godz. 19.00)