Piękne bramki dały remis

Śląskowi być może należało się zwycięstwo. Ale urokliwe bramki strzelone przez piłkarzy Jagiellonii nie pozwoliły im się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Pomimo tego, że Śląsk Wrocław był aktywny w ofensywie w pierwszych minutach meczu, to Jagiellonia pierwsza zdobyła gola. Białostoczanie spokojnie oczekiwali na kontry i jedną z nich udało im się wykorzystać. Marc Gual w indywidualnej akcji przed polem karnym ograł dwóch rywali i precyzyjnym strzałem pokonał Rafała Leszczyńskiego.

Śląskowi udało się wyrównać w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę przejął Piotr Samiec-Talar. Młodzieżowiec czujnie zgrał piłkę do Petra Schwarza, który bez przyjęcia uderzył na bramkę Jagiellonii i trafił do siatki. Dzięki temu wrocławianie schodzili do szatni w nieco lepszych humorach od przeciwników.

Ich dobry nastrój utrzymał się przez przerwę do drugiej połowy. 13 minut po zmianie stron gospodarze zdobyli drugiego gola. Jedną z głównych ról przy tym trafieniu znów odgrywał Samiec-Talar. Skrzydłowy tym razem nie dogrywał, a sam trafił do bramki.

Piłkarza z Dolnego Śląska w drugiej połowie prezentowali się zdecydowanie lepiej od przyjezdnych z Białegostoku. Dużo atakowali, lecz niewiele z tego wynikało. Jagiellonia natomiast przeprowadziła jeden atak, który okazał się niezwykle udany, bo zakończony pięknem golem. Jakub Lewicki otrzymał genialne podanie z głębi pola od Nene, przyjął piłkę i przelobował golkipera gospodarzy.

Po wyrównaniu Jagiellonia znów musiała cofnąć się do defensywy. Śląsk atakował, ale zwyciężyć mu się nie udało. Nie pomógł nawet fakt, że białostoczanie kończyli mecz w „10” po czerwonej kartce dla Nene.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)

0:1 – Gual, 24 min (bez asysty), 1:1 – Schwarz, 45+2 min (asysta Samiec-Talar), 2:1 – Samiec-Talar, 58 min (asysta Gretarsson), 2:2 – Lewicki, 66 min (asysta Nene).

ŚLĄSK: Leszczyński – Janasik, Poprawa, Gretarsson – Schwarz, Olsen, Leiva, Garcia – Samiec-Talar (68. Jastrzembski), Exposito (68. Quintana), Yeboah. Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

JAGIELLONIA: Alomerović – Tiru (77. Skrzypczak), Puerto, Nastić – Przikryl (59. Łaski ), Pospiszil, Nene, Lewicki (89. Trubeha) – Imaz – Gual (89. Wdowik), Kowalski (59. Czernych). Trener Maciej STOLARCZYK.

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 7870. Czas gry: 98 min (47+51). Żółte kartki: Schwarz (90+5 faul) – Nene (40. faul), Kowalski (44. faul), Tiru (50. faul). Czerwona kartka Nene (85. druga żółta).