Piękne gole na wagę utrzymania! Piast spuścił Niecieczę w otchłań

W lepszy sposób gliwiczanie nie mogli powalczyć „o życie” i utrzymanie niż to miało miejsce w sobotni wczesny wieczór. Nim na boisku rozgorzała prawdziwa walka, fatalną kontuzję odniósł piłkarz Bruk-Betu Bartosz Śpiączka, którego do szpitala musiała zabrać karetka. Bez jednego z ofensywnych piłkarzy gości nie byli tak groźni, ale mimo tego i tak to Piast w pierwszej połowie kompletnie zdominował rywala. Efektem były dwa gole, a mogło ich być więcej, bo obrona z Niecieczy kompromitowała się przy niemal każdym zagraniu.
Prowadzenie 2:0 do przerwy sprawiło, że na drugą część gliwiczanie wyszli bardziej stonowani i skupili się na obronie. Długo taka taktyka przyprawiała fanów Piast niemal o zawał, bo gospodarze zamknęli się na własnej połowie. Ofensywny impas śląskiej drużyny przełamał przepięknym golem Sasza Żivec, który wraz z Martinem Bukatą może konkurować o miano gola kolejki. Spadek Termaliki przypieczętował Gerard Badia, który pojawił się w drugiej połowie. Piast ostatecznie pokazał kto bardziej zasługuje na ekstraklasę!