Pierwsze straty. Dla ludzi o stalowych nerwach. Bez snajperów

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Pierwsze straty

Fot. Krzysztof Porebski/PressFocus

Dobra passa „górników” skończyła się na Wiśle Kraków. Dzięki remisowi w Zabrzu najprawdopodobniej posadę uratował trener Artur Skowronek. Po słabym starcie w lidze i porażce z Wisłą Płock przed tygodniem, głośno było o tym, że trener „Białej gwiazdy” straci posadę. Po meczu z liderem w Krakowie powinni się cieszyć, że wytrzymali ciśnienie i nie podejmowali przedwczesnych ruchów, jak na przykład w Warszawie. Więcej w „Sporcie”


Dla ludzi o stalowych nerwach

Fot. PAP

Nad wejściem na stadion przy ulicy Kałuży 1 działacze Cracovii powinni zawiesić napis „Tylko dla ludzi o stalowych nerwach”. Już drugi raz z rzędu w tym sezonie drużyna prowadzona przez Michała Probierza wystawiła bowiem swoich kibiców na ciężką próbę, doprowadzając do remisu w doliczonym czasie. W spotkaniu z Rakowem emocje zostały spotęgowane, bo dopiero analiza VAR sprawiła, że radość z gola strzelonego przez Ivana Fiolicia mogła wybuchnąć. Więcej w „Sporcie”


Po punkty bez snajperów
Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus

Największą bolączką Piasta jest skuteczność, a w Mielcu w szeregach gliwiczan nie będzie dwóch podstawowych napastników – kontuzjowanego Jakuba Świerczoka i finalizującego transfer do Włoch Piotra Parzyszka. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:
  • Relacje z piłkarskich meczów ligowych różnych klas rozgrywkowych. Statystyki, komentarze i opinie
  • Bilans bramkowy opolskiej Odry nie jest zadowalający, ale jej sympatycy z tego powodu na pewno nie będą psioczyć. Drużyna trenera Dietmara Brehmera zaksięgowała już bowiem 12 punktów i jest w ścisłej czołówce tabeli.
  • Trener GKS-u Tychy Artur Derbin woli brzydko wygrać niż ładnie przegrać, ale chce żeby jego zespół efektownie sięgał po zwycięstwa.
  • Choć zawodnicy Ruchu Chorzów narzekali na sędziego, to komplet punktów w meczu przeciwko Rekordowi Bielsko Biała zdobyli, strzelając gola w doliczonym czasie z rzutu karnego.
  • Nasza więź, poczucie wspólnoty losów, zacieśniło się w Sydney. Bywało, że się żarliśmy. Ale jakoś się dobraliśmy. Poniekąd musieliśmy się dogadać, spędzaliśmy ze sobą pół życia, jak brat z siostrą, w lepszych i gorszych momentach. Gdybym mógł ją tam na górze lub dole zamienić na kogoś innego – a kandydatów by nie zabrakło – dałbym za to naprawdę wiele – oto opowieść Szymona Ziółkowskiego 20 lat po złocie olimpijskim Kamili Skolimowskiej.
  • Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship. Na gali UFC 253 w Abu Zabi, w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej, pochodzący z Cieszyna zawodnik znokautował w drugiej rundzie Amerykanina Dominicka Reyesa.

Fot główne. Krzysztof Porebski/PressFocus