Pierwszy remis Górnika

Marcin Brosz wystawił w tym meczu mocno rezerwowy skład, zabierając na stadion w Nowinach jedynie 15 zawodników. Na boisku znalazła się mieszanka młodości z doświadczeniem, pośród której wystąpił wciąż testowany Argentyńczyk Juan Bauza. Pozostała część zespołu została w piątek w Zabrzu, szykując się do poniedziałkowego, ostatniego sparingu z litewskim Atlantasem Kłajpeda

Maccabi z kolei wystawiło całkiem mocny skład. Większość stanowili ograni zawodnicy, choć znaleźli się też tacy, którzy w poprzednim sezonie grali mało albo wcale – w drugiej połowie weszło kilku piłkarzy mających 16-17 lat. Zabrzańską obronę mieli przetestować Fatos Beqiraj i Guy Melamed, którzy łącznie w poprzednim sezonie zdobyli 29 goli i 5 asyst. Dla Izraelczyków był to drugi sparing w krótkim odstępie czasu, ponieważ we wtorek ulegli Sandecji Nowy Sącz 2:3.

Górnik Zabrze. Nadchodzi moment decyzji

Maccabi dość szybko wyszło na prowadzenie, bo już w 13 minucie Beqiraj pokonał Dawida Kudłę po asyście Gavriela Kanichowsky’ego. Nowy bramkarz Górnika nie podłamał się jednak straconą bramką i w kolejnych minutach udowadniał, że zabrzanie dobrze zrobili, oferując mu kontrakt. Dogodne sytuacje mieli Roi Kehat, Melamed czy w drugiej połowie Kanichowsky i Ron Ashkenazi, ale 27-latek spisywał się bez większych zarzutów.

Górnik jednak nie pozostawał dłużny i przede wszystkim w drugiej połowie ruszył do ataku. Krótko po wznowieniu, w 51 minucie, remis zabrzanom dał Daniel Ściślak, który pokonał Karmiego po asyście wprowadzonego w przerwie Macieja Ambrosiewicza. W ostatnim kwadransie swoje okazje mieli z kolei Piotr Krawczyk, Juan Bauza, Ambrosiewicz i jeszcze raz Ściślak. Wszyscy byli jednak nieskuteczni, co mogło zemścić się w 85 minucie – wówczas Kudłę uratowała poprzeczka, w którą trafił 16-letni Roy Korine. Wynik 1:1 można więc uznać za pozytywny, szczególnie zważając na skład desygnowany przez trenera Brosza.

Górnik Zabrze – Maccabi Netanya 1:1 (0:1)

0:1 – Beqiraj, 13 min, 1:1 – Ściślak, 51 min

GÓRNIK: Kudła – Pawłowski, Surowiec, Koj, Gryszkiewicz – Matuszek, Kubica (46. Ambrosiewicz) – Bauza (86. Baidoo), Ściślak, Baidoo (46. Krawczyk) – Wolsztyński. Trener Marcin BROSZ.

MACCABI: Karmi – Zubeidat (46. Kahlon), Golobart (64. Levy), Heubach (46. Azulai), Pirkl (59. Bornstein) – Kehat (46. Avraham), Cohen (46. Olsak), Finish (60. Sade), Kanichovsky (59. Korine) – Melamed (46. Hyka), Beqiraj (64. Ashkenazi). Trener Slobodan DRAPIĆ.

Na zdjęciu: Marcinowi Broszowi został jeszcze jeden sparing. Czy trener Górnika zdołał wypracować wszystko to, co zamierzał?

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem