Pierwszy z dwunastu

W zwycięskim sparingu z Rekordem Bielsko-Biała oba gole dla GKS-u Jastrzębie strzelili zawodnicy testowani.


W sobotę, 3 grudnia, piłkarze GKS-u Jastrzębie rozegrali z pierwszy z dwunastu (!) sparingów, jakie zaplanowano w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Kurdziela był III-ligowy Rekord Bielsko-Biała, który po rundzie jesiennej zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów (11 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki).

Pierwotnie ta gra kontrolna miała odbyć się na boisku w Nieboczowach (godzina 14.00), ostatecznie przeniesiono ją na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bielsku-Białej (stadion BBOSiR „na górce”). Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmiał o godzinie 10.30.

Oba zespoły testowały kilku zawodników. W zespole z Jastrzębia Zdroju byli sprawdzani między innymi 23-letni pomocnik MKS-u Kluczbork, Kacper Jóźwicki, o trzy lata młodszy czeski pomocnik Dominik Koneczny (MFK Frydek-Místek) oraz 20-letni napastnik Patryk Zych, który w rundzie jesiennej występował w czeskim drugoligowcu MFK Karvina. Ponadto w II połowie na boisku pojawił się zawodnik rezerw GKS-u, Kamil Bednorz.

Jóźwicki w rundzie jesiennej rozegrał 17 meczów w III lidze, strzelając w nich dwa gole w zwycięskich meczach ze Stalą Brzeg (4:) i Stilonem Gorzów Wielkopolski (3:2). Urodzony w Cieszynie Zych (192 cm wzrostu), który w sparingu z Rekordem strzelił pierwszego gola dla drużyny z Harcerskiej, jest wychowankiem klubu LKS Kończyce Małe. Od 2014 roku gra w czeskiej Karvinie.

W I połowie przewagę mieli goście, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Rekordu, Krzysztof Żerdka. W 33 min. jastrzębianie zdyskontowali swoją przewagę – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stojący na „krótkim słupku” Zych skierował piłkę do bramki. Na początku II połowy po akcji Piotra Tomiczka i Filipa Walusia gospodarze wywalczyli rzut karny. 17-letni Waluś (był faulowany) sam wymierzył sprawiedliwość z „wapna”. Zwycięskiego gola dla GKS-u strzelił w końcówce spotkania Koneczny uderzeniem w długi róg. – To był bardzo wartościowy sparing, nasza młodzież zebrała cenne doświadczenie w starciu z drugoligowcem – powiedział trener bielszczan, Dariusz Mrózek. – Myślę, że z przebiegu całego spotkania remis byłby bardziej adekwatnym wynikiem. To była dobra weryfikacja testowanych zawodników na tle dobrze zorganizowanego rywala.


Rekord Bielsko-Biała – GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)

0:1 – Zych, 33 min, 1:1 – Waluś, 47 min (karny), 1:2 – Koneczny, 88 min.

REKORD: Żerdka (Kotełba) – zawodnik testowany 1, I. Macura, Krysik, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, Kowalczyk, zawodnik testowany 4, Wróblewski, Tomiczek, Bogunia oraz Pater, Walaszek, zawodnik testowany 5, Kempny, Waluś. Trener Dariusz MRÓZEK.

GKS (I połowa): Antkowiak – Boruń, Kozłowski, Zacharczenko, Kulawiak – Ali, Jadach, Jóźwicki, Kamiński, Mucha – Zych. II połowa: Drazik – Klimkiewicz, Bednorz, Kawula, Szkudlarek – Gołuch, Szymczak, Kasperowicz, Misala, Koneczny – Stanclik. Trener Grzegorz KURDZIEL.


Na zdjęciu: Zwieńczeniem pierwszego tygodnia treningów GKS-u Jastrzębie był sparing z Rekordem Bielsko-Biała.

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut