Jakub Bogacz na lewe skrzydło

To, o czym niedawno mówiło się nieoficjalnie, stało się faktem. Od 1 lipca zawodnikiem Górnika będzie Jakub Bogacz, jeden z najlepszych i najbardziej perspektywicznych lewoskrzydłowych w PGNiG Superlidze.


– Mamy na tej pozycji Dimę Artemenkę, który miał ogromny wkład w wywalczenie brązowego medalu. Jest też Dawid Molski, ale uznaliśmy, że warto związać się na dłużej z Jakubem Bogaczem i podpisaliśmy z nim trzyletnią umowę – wyjaśnił prezes Górnika, Bogdan Kmiecik.

– Gramy w lidze, mamy nadzieję, że uda się pokazać w Europie, a konkurencja i rywalizacja w zespole jeszcze nikomu nie zaszkodziły. O Kubie słyszeliśmy wiele dobrego i cieszymy się, że do nas dołączył.


Jakub Bogacz i jego niebywałe umiejętności strzeleckie

Zobacz, co potrafi Jakub Bogacz. Źródło: YouTuba

Jakub Bogacz urodził się 30 lipca 1998 roku, mierzy 174 cm. W 2019 roku z MTS-u Chrzanów przeniósł się do Zagłębia Lubin. W minionym sezonie zdobył dla swojego klubu 89 bramek (3 w meczach z Górnikiem), oddając łącznie 130 rzutów.


Na zdjęciu: Od nowego sezonu Jakub Bogacz będzie się rozwijał w Zabrzu.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.