Zobacz
Do góry

Piłka ręczna. Korona odrzucona

Nowa, zawodowa kobieca superliga rywalizować będzie w ósemkę.

Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej w Polsce odrzuciła wczoraj apelację Korony Handball Kielce dotyczącą nieprzyznania klubowi licencji na grę w żeńskiej ekstraklasie.

W pierwszym sezonie zawodowej PGNiG Superligi kobiet ostatecznie zagra więc osiem zespołów: MKS Lublin, Metraco Zagłębie Lubin, Koszalin Piłka Ręczna, KPR Gminy Kobierzyce, Start Elbląg, Piotrcovia Piotrków Tryb., Ruch Chorzów oraz beniaminek SPR JKS Jarosław. Rywalizować będą każdy z każdym, rozgrywając cztery pełne rundy. Mecz otwarcia zaplanowano na sobotę, 7 września. Ostatnia seria przewidziana jest na 20 maja. Z ligi spadnie drużyna, która zajmie na koniec sezonu ostatnie miejsce.

Korona jako jedyny z dziewięciu klubów, które wyraziły chęć przystąpienia do ligi zawodowej, nie przeszła pierwszego etapu licencyjnego. Powodem było niezłożenie wniosku w odpowiednim terminie oraz niespełnienie wymogów związanych z budżetem gwarantowanym, który spółka zarządzająca ligą wyznaczyła na poziomie 1,4 mln zł.

Tym razem chyba się uda…

Komisja Odwoławcza ZPRP podtrzymała decyzję Komisarza Ligi, Piotra Łebka, który kilka tygodni temu nie przyznał kieleckiemu klubowi licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Cały czas liczyliśmy, że zagramy w przyszłym sezonie w ekstraklasie, jednak komisja odmówiła nam licencji. Mówiąc szczerze byliśmy przygotowani na taki rozwój sytuacji. Teraz przyjdzie nam grać w pierwszej lidze, ale celem będzie jak najszybszy powrót do elity – zapewnił wiceprezes Korony, Krzysztof Demko.

Prezes dodał, że komisja nie uwzględniła argumentów kieleckiego klubu, które zostały zawarte w odwołaniu. – Nie zostaliśmy w sposób prawidłowy poinformowani o rozpoczynającym się procesie licencyjnym. Przedstawialiśmy dowody na to, że mail z informacją o wszczęciu procedury licencyjnej nie został nigdy wysłany na adres klubowy. Dlatego pan komisarz też ma trochę winy w tym naszym opóźnieniu, ale i ten nasz argument został odrzucony – podkreślił Demko.

(t, PAP)

 

Na zdjęciu: „Koroniarki” potrafią walczyć, ale pokażą to teraz w pierwszej lidze.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w PGNiG Superliga kobiet

 • Piłka ręczna. Orlen Wisła z „dziką kartą”

  W elicie Ligi Mistrzów rywalizować będzie PGE Vive Kielce, a w niższej dywizji Orlen Wisła Płock. MKS Perła Lublin wystąpi w...

  tom23 czerwca 2019
 • Czysta karta Marko Brezicia

  Gdybym chciał narzucać trenerowi jakiekolwiek rozwiązania, to prowadzenie zespołu powierzyłbym mojej mamie - powiedział prezes Ruchu Chorzów, Klaudiusz Sevković.

  Marek Hajkowski20 maja 2019
 • Mocarze na małym podwórku

  Zespół z Lublina po raz 21. w ostatnich 24 latach sięgnął po mistrzostwo Polski. To efekt dramatycznie słabej krajowej konkurencji.

  Tomasz Mucha16 maja 2019
 • Karne w Chorzowie dla piłkarek Ruchu

  Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów pokonały w rzutach karnych UKS PCM Kościerzynę.

  Redakcja30 marca 2019
 • Tym razem chyba się uda…

  Po wielu latach przymiarek sponsor PGNiG w końcu doprowadzi od przyszłego sezonu do powstania zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet.

  Zbigniew Cieńciała20 marca 2019
 • Wygrana piłkarek ręcznych Ruchu

  Piłkarki ręczne KPR Ruchu Chorzów wygrały wyjazdowe spotkanie z UKS PCM Kościerzyna 25:23.

  maw16 marca 2019
 • O utrzymanie na parkiecie

  Niezależnie od tego, jak potoczą się losy utworzenia żeńskiej ligi zawodowej, w Ruchu pełna mobilizacja przed wyjazdowym meczem z ostatnią w...

  Zbigniew Cieńciała16 marca 2019
 • Piłka ręczna. „Szara” już pomogła

  Dla mnie to była świetna lekcja, więcej takich meczów i doświadczeń - mówiła po spotkaniu z Koroną nowa zawodniczka Ruchu, Iwona...

  Zbigniew Cieńciała12 marca 2019
 • Ruch Chorzów pogonił trenera

  Ostatnie słabe występy „Niebieskich” i seria porażek odbiły się na... kadrze szkoleniowej drużyny, która została uszczuplona. Posadę stracił Cezary Winkler, trener...

  Redakcja16 lutego 2019