Zobacz
Do góry

Piłka ręczna. Korona odrzucona

Nowa, zawodowa kobieca superliga rywalizować będzie w ósemkę.

Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej w Polsce odrzuciła wczoraj apelację Korony Handball Kielce dotyczącą nieprzyznania klubowi licencji na grę w żeńskiej ekstraklasie.

W pierwszym sezonie zawodowej PGNiG Superligi kobiet ostatecznie zagra więc osiem zespołów: MKS Lublin, Metraco Zagłębie Lubin, Koszalin Piłka Ręczna, KPR Gminy Kobierzyce, Start Elbląg, Piotrcovia Piotrków Tryb., Ruch Chorzów oraz beniaminek SPR JKS Jarosław. Rywalizować będą każdy z każdym, rozgrywając cztery pełne rundy. Mecz otwarcia zaplanowano na sobotę, 7 września. Ostatnia seria przewidziana jest na 20 maja. Z ligi spadnie drużyna, która zajmie na koniec sezonu ostatnie miejsce.

Korona jako jedyny z dziewięciu klubów, które wyraziły chęć przystąpienia do ligi zawodowej, nie przeszła pierwszego etapu licencyjnego. Powodem było niezłożenie wniosku w odpowiednim terminie oraz niespełnienie wymogów związanych z budżetem gwarantowanym, który spółka zarządzająca ligą wyznaczyła na poziomie 1,4 mln zł.

Tym razem chyba się uda…

Komisja Odwoławcza ZPRP podtrzymała decyzję Komisarza Ligi, Piotra Łebka, który kilka tygodni temu nie przyznał kieleckiemu klubowi licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Cały czas liczyliśmy, że zagramy w przyszłym sezonie w ekstraklasie, jednak komisja odmówiła nam licencji. Mówiąc szczerze byliśmy przygotowani na taki rozwój sytuacji. Teraz przyjdzie nam grać w pierwszej lidze, ale celem będzie jak najszybszy powrót do elity – zapewnił wiceprezes Korony, Krzysztof Demko.

Prezes dodał, że komisja nie uwzględniła argumentów kieleckiego klubu, które zostały zawarte w odwołaniu. – Nie zostaliśmy w sposób prawidłowy poinformowani o rozpoczynającym się procesie licencyjnym. Przedstawialiśmy dowody na to, że mail z informacją o wszczęciu procedury licencyjnej nie został nigdy wysłany na adres klubowy. Dlatego pan komisarz też ma trochę winy w tym naszym opóźnieniu, ale i ten nasz argument został odrzucony – podkreślił Demko.

(t, PAP)

 

Na zdjęciu: „Koroniarki” potrafią walczyć, ale pokażą to teraz w pierwszej lidze.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w PGNiG Superliga kobiet

 • Bez Brezicia i punktów

  Ten, kto myślał, że „Niebieskie” będą w stanie uzyskać korzystny wynik z wiceliderem, już po pierwszej połowie mógł spuścić głowę.

  Marek Hajkowski16 października 2019
 • KPR Ruch Chorzów. Z Zagłębiem bez Masłowskiej

  PGNiG Superliga najpierw przełożyła kolejkę z racji... „igrzysk plażowych”, a następnie nakazała Ruchowi rozegrać mecz awansem.

  mar16 października 2019
 • KPR Ruch Chorzów. Zagrają o 6 punktów

  W Chorzowie z niecierpliwością czekają na mecz, w którym wszystko będzie funkcjonowało jak należy i przełoży się na korzystny wynik.

  mar18 września 2019
 • PGNiG Superliga kobiet. Zawodowa, okrojona

  W nowej formule, oprawie i w tylko 8-zespołowym składzie w sobotę rusza PGNiG Superliga kobiet. Tytułu broni Perła Lublin; co pokażą...

  Redakcja7 września 2019
 • Piłka ręczna. W Chorzowie zawodniczki trenują przy muzyce

  To mój pomysł, ale nagrania wybrałem tylko raz, teraz odpowiadają za jej dobór dziewczyny - mówi nowy trener szczypiornistek Ruchu...

  Redakcja18 sierpnia 2019
 • Piłka ręczna. Orlen Wisła z „dziką kartą”

  W elicie Ligi Mistrzów rywalizować będzie PGE Vive Kielce, a w niższej dywizji Orlen Wisła Płock. MKS Perła Lublin wystąpi w...

  tom23 czerwca 2019
 • Czysta karta Marko Brezicia

  Gdybym chciał narzucać trenerowi jakiekolwiek rozwiązania, to prowadzenie zespołu powierzyłbym mojej mamie - powiedział prezes Ruchu Chorzów, Klaudiusz Sevković.

  Marek Hajkowski20 maja 2019
 • Mocarze na małym podwórku

  Zespół z Lublina po raz 21. w ostatnich 24 latach sięgnął po mistrzostwo Polski. To efekt dramatycznie słabej krajowej konkurencji.

  Tomasz Mucha16 maja 2019
 • Karne w Chorzowie dla piłkarek Ruchu

  Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów pokonały w rzutach karnych UKS PCM Kościerzynę.

  Redakcja30 marca 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com