Piłka ręczna. Orlen Wisła z „dziką kartą”

Nie muszę chyba zapewniać, że bardzo się cieszymy z udziału w Lidze Mistrzów w kolejnym, już siódmym z rzędu sezonie. Podobnie jak przed rokiem będziemy występować w grupie C/D, a naszym celem jest co najmniej powtórny awans do czołowej „16” – powiedział dyrektor sportowy płockiego klubu Adam Wiśniewski. Aplikacje do udziału w kolejnej odsłonie LM złożyło 35 klubów, z których Komitet Wykonawczy EHF wybrał 28.

Przed składaniem aplikacji EHF ogłosiła kryteria, które zadecydowały przy wyborze drużyn do obsady grup A i B oraz C i D. Są to m.in. miejsce rozgrywania spotkań, prawa telewizyjne, ranking ligi krajowej, średnia liczba widzów w hali. A także wyniki sportowe osiągane w europejskich pucharach, potencjał sponsorski, spełnienie obowiązków i przepisów oraz swoboda mediów.

Zdaniem Wiśniewskiego, płocka drużyna ma ponownie szansę na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie, by potem w barażach wywalczyć awans do Top 16. – W grupie C/D walka wcale nie jest łatwiejsza, choć wydawałoby się, że przeciwnicy są z niższej półki. Nie zapominajmy, że przed dwoma laty właśnie z tych grup dwie francuskie drużyny – HBC Nantes i Montpellier HB – spotkały się w ścisłym finale rozgrywek. To oznacza, że wszystko jest możliwe – nadmienił.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w czwartek 27 czerwca w Erste Campus w Wiedniu.

Z kolei piłkarki ręczne MKS Perła Lublin zakwalifikowane zostały do udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Podczas piątkowego posiedzenia Komitet Wykonawczy EHF z 24 zgłoszonych zespołów do fazy grupowej zakwalifikował bezpośrednio 15 drużyn, a o jedno wakujące miejsce w pierwszym tygodniu września walczyć będą w turnieju mistrzynie Czech (DHK Banik Most), Hiszpanii (Rocasa Gran Canaria), Serbii (ZORK Jagodina) i Turcji (Kastamonu GSK).

Oprócz Perły Lublin w fazie grupowej znalazły się inne zespoły mistrzów swoich krajów: Gyori Audi ETO KC (Węgry), Buducznost Podgorica (Czarnogóra), Rostow-Don (Rosja), Metz Handball (Francja), Team Esbjerg (Dania), Vipers Kristiansand (Norwegia), SG BBM Bietigheim (Niemcy), RK Krim Mercator (Słowenia), IK Savehof (Szwecja), HC Podravka Vegeta (Chorwacja), SCM Rm Valcea (Rumunia), a ponadto FTC-Rail Cargo-Hungaria (Węgry), CSM Bukareszt (Rumunia) i Brest Bretagne Handball (Francja).

Losowanie grup odbędzie się w czwartek o godz. 18 w Wiedniu. Początek gier grupowych zaplanowano na 4-6 października.

Będzie to 26. z rzędu sezon lubelskich szczypiornistek w europejskich pucharach, w których 21-krotne mistrzynie Polski rozegrały dotychczas 180 spotkań.

 

Na zdjęciu: Kibice w Płocku niezmiennie liczą na wysoka formę Michała Daszka.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze