Piłkarski rozkład jazdy od III ligi po śląską klasę okręgową
Trwają rozgrywki ligowe na różnych szczeblach. Oto weekendowy program od III ligi (gr. III) do interesujących zmagań w niższych ligach.
III LIGA – GRUPA III
Foto-Higiena Błyskawica Gać – Lechia Zielona Góra, Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom, Polonia Nysa – Zagłębie II Lubin, ROW 1964 Rybnik – Ślęza Wrocław, Stal Brzeg – Piast Żmigród, Miedź II Legnica – Ruch Chorzów, Pniówek 74 Pawłowice – Polonia-Stal Świdnica, LKS Goczałkowice – Górnik II Zabrze – wszystkie w sobotę o 13.30,
Gwarek Tarnowskie Góry – Warta Gorzów Wielkopolski – niedziela, 13.30, MKS Kluczbork pauzuje.
- Ruch 14 35 41:13
- Polonia B. 14 30 35:15
- Ślęza 13 27 29:13
- Pniówek 14 24 24:19
- Goczałkowice (b) 14 22 25:22
- Gwarek 14 22 26:29
- Zagłębie II 14 21 26:17
- Stal 13 20 29:15
- Kluczbork 14 20 25:25
- Rekord 13 19 22:16
- Lechia 14 18 19:25
- Miedź II 14 17 20:24
- ROW 14 16 19:26
- Piast 15 15 26:30
- Warta (b) 14 15 14:27
- Górnik II 13 14 23:24
- Foto-Higiena 14 11 16:32
- Polonia-Stal (b) 14 10 18:44
- Polonia N. (b) 13 8 15:36
1 – awans, 16-19 – spadek.
IV LIGA ŚLĄSKA
GRUPA I: RKS Grodziec – Unia Kosztowy – sobota, 11.00, Drama Zbrosławice – Szczakowianka Jaworzno – sobota, 13.00, Przemsza Siewierz – Ruch Radzionków, Polonia Łaziska Górne – MKS Myszków, Śląsk Świętochłowice – Unia Dąbrowa Górnicza, Gwarek Ornontowice – AKS Mikołów – wszystkie w sobotę o 14.00, Szombierki Bytom – Sarmacja Będzin – niedziela, 11.00, Znicz Kłobuck – Raków II Częstochowa przełożony na 21 listopada, Warta Zawiercie pauzuje.
- Warta 14 30 34:11
- Kosztowy 13 30 32:14
- Raków II 14 25 18:9
- Gwarek 14 23 22:18
- Dąbrowa G. 13 23 16:12
- Znicz 14 20 24:19
- Mikołów 13 19 16:11
- Ruch 12 19 17:17
- Szczakowianka (b) 14 19 23:26
- Polonia 13 18 22:27
- Sarmacja 14 16 15:16
- Przemsza 13 16 13:19
- Śląsk 11 15 17:20
- Szombierki 14 15 15:21
- Myszków (b) 10 10 13:17
- Grodziec 13 7 11:33
- Drama 13 6 13:31
GRUPA II: Kuźnia Ustroń – Odra Wodzisław Śląski, Iskra Pszczyna – Decor Bełk, Orzeł Łękawica – Rozwój Katowice, Unia Książenice – Drzewiarz Jasienica, Odra Centrum Wodzisław Śląski – Podbeskidzie II Bielsko-Biała, GKS Radziechowy-Wieprz – Spójnia Landek – wszystkie w sobotę o 14.00, Unia Turza Śląska – Jedność 32 Przyszowice – niedziela, 14.00, LKS Czaniec – GKS II Tychy przełożony na 28 listopada, MRKS Czechowice-Dziedzice pauzuje.
- Książenice 13 31 27:16
- Odra 12 27 32:13
- Spójnia 13 24 31:13
- Drzewiarz 14 23 20:21
- Rozwój (b) 13 21 32:19
- Podbeskidzie II 14 20 28:24
- Turza Śl. 12 20 22:20
- Kuźnia 13 20 25:25
- Decor 13 20 20:23
- Tychy II 14 19 31:28
- Czaniec 13 18 23:25
- Orzeł 11 15 18:15
- Odra Centrum 13 15 23:34
- MRKS 13 14 18:21
- Jedność (b) 11 12 14:24
- Radziechowy 12 6 11:26
- Iskra (b) 14 6 13:41
Śląska klasa okręgowa
GRUPA I
BYTOM: Odra Miasteczko Śl. – Olimpia Boruszowice, Orzeł Miedary – Czarni Kozłowa Góra, Górnik Bobrowniki Śl. – Orzeł Biały Brzeziny Śl., Unia Strzybnica – Silesia Miechowice – wszystkie w sobotę o 13.00, Sokół Orzech pauzuje.
ZABRZE: Burza Borowa Wieś – Przyszłość Ciochowice, ŁTS Łabędy – KS 94 Rachowice – oba w sobotę o 13.00, Concordia Knurów – Gwiazda Chudów – niedziela, 11.00, Tęcza Wielowieś – Czarni Pyskowice – niedziela, 13.00, Sośnica Gliwice – Piast II Gliwice – niedziela, 13.30; w zaległym meczu 15. kolejki Pyskowice – Sośnica 1:0.
GRUPA II
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC I: Grom Cykarzew – Lotnik Kościelec, Warta Mstów – Unia Rędziny, Stradom-AJD Częstochowa – Zieloni Żarki, Gmina Kłomnice – Orzeł Kiedrzyn – wszystkie w sobotę o 14.00, Sparta Szczekociny – Piast Przyrów – niedziela, 14.00.
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC II: MLKS Woźniki – Promień Glinica, Sparta Lubliniec – Pogoń Kamyk, KS Panki – Liswarta Krzepice, Olimpia Truskolasy – Jedność Boronów, Unia Kalety – Amator Golce – wszystkie w sobotę o 14.00.
GRUPA III
RACIBÓRZ: LKS Krzyżanowice – LKS 1908 Nędza, KS 1905 Krzanowice – Unia Racibórz, Dąb Gaszowice – Zameczek Czernica – wszystkie w sobotę o 14.00, Silesia Lubomia – Naprzód Borucin, LKS Tworków – Czarni Gorzyce – oba w niedzielę o 14.00.
RYBNIK: Pierwszy Chwałowice – Granica Ruptawa, Polonia Łaziska Rybnickie – Płomień Połomia, MKS Czerwionka – Rymer Rybnik – wszystkie w sobotę o 14.00, Forteca Świerklany – Polonia Marklowice, Gwiazda Skrzyszów – MKS 32 Radziejów – oba w niedzielę o 14.00.
GRUPA IV
KATOWICE: Orzeł Mokre – Urania Ruda Śl. – sobota, 11.00, Podlesianka Katowice – Górnik 09 Mysłowice, Pogoń Imielin – GKS II Katowice – oba w sobotę o 14.00, Sparta Katowice – Wawel Wirek, MK Górnik Katowice – Siemianowiczanka przełożone na 5 grudnia, Naprzód Lipiny pauzuje.
SOSNOWIEC: Błękitni Sarnów – Ostoja Żelisławice, Unia Ząbkowice – Źródło Kromołów, Górnik Wojkowice – Zagłębie II Sosnowiec – wszystkie w sobotę o 14.00; mecze Niwy Brudzowice – Tęcza Błędów, Górnik Piaski – Cyklon Rogoźnik zostały przełożone na 28 listopada.
GRUPA V
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY I: ZET Tychy – LKS Studzienice, LKS Łąka – LKS Rudołtowice-Ćwiklice – oba w sobotę o 14.00, MRKS II Czechowice-Dziedzice – BKS Stal Bielsko-Biała, LKS Wisła Wlk. – Czarni Jaworze – oba w niedzielę o 14.00, Rekord II Bielsko-Biała pauzuje.
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY II: Pasjonat Dankowice – Ogrodnik Cielmice, GTS Bojszowy – MKS Lędziny, Pionier Pisarzowice – Piast Bieruń Nowy – wszystkie w sobotę o 14.00, KS Bestwinka – Sokół Wola – niedziela, 14.00, LKS Bestwina – Przełom Kaniów przełożony.
GRUPA VI
SKOCZÓW: Olimpia Goleszów – LKS 99 Pruchna, Cukrownik Chybie – Tempo Puńców, WSS Wisła – Spójnia Zebrzydowice, Wisła Strumień – Beskid Skoczów – wszystkie w sobotę o 14.00, LKS Pogórze – Błyskawica Drogomyśl – niedziela, 11.00.
ŻYWIEC: Podhalanka Milówka – Bory Pietrzykowice – niedziela, 11.00, LKS Ujsoły – Góral Żywiec, Góral Istebna – Koszarawa Żywiec, Soła Rajcza – Metal-Skałka Żabnica – wszystkie w niedzielę o 14.00, Metal Węgierska Górka.
Na zdjęciu: Po wygranym 2:0 meczu z Lechią Zielona Góra piłkarze Polonii Bytom zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.
Fot. Facebook/BSPoloniabytom/Krzysztof Kadis