Piłkarski weekend od III ligi po ZINA śląską klasę okręgową
Trwają rozgrywki ligowe na różnych szczeblach. Oto weekendowy program od III ligi (gr. III) do interesujących zmagań w niższych ligach.
III LIGA – GRUPA III
Pniówek 74 Pawłowice – Górnik II Zabrze – [sobota, 15.00], Foto-Higiena Błyskawica Gać – LKS Goczałkowice, Miedź II Legnica – Polonia-Stal Świdnica, Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Chorzów, Stal Brzeg – MKS Kluczbork, ROW 1964 Rybnik – Piast Żmigród, Polonia Nysa – Ślęza Wrocław, Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie II Lubin, Lechia Zielona Góra – Polonia Bytom – wszystkie w sobotę o 17.00, Warta Gorzów Wlkp. pauzuje.
- Ruch 31 83 83:24
- Polonia B. 31 71 72:35
- Ślęza 32 70 87:32
- Pniówek 31 63 57:35
- Zagłębie II 32 50 61:38
- Rekord 31 46 58:49
- Stal 31 42 55:48
- Goczałkowice (b) 31 42 50:49
- Lechia 31 42 42:48
- Górnik II 31 40 53:50
- Warta (b) 32 38 36:46
- Kluczbork 32 38 51:67
- Miedź II 31 37 40:50
- Gwarek 31 37 47:63
- Piast 32 32 48:54
- ROW 31 29 39:60
- Foto-Higiena 31 27 43:77
- Polonia N. (b) 31 21 33:73
- Polonia-Stal (b) 31 18 35:92
1 – awans, 16-19 – spadek
ZINA IV LIGA ŚLĄSKA
GRUPA I: Warta Zawiercie – Polonia Łaziska Górne, Szczakowianka Jaworzno – RKS Grodziec – oba w sobotę o 11.00, Drama Zbrosławice – Gwarek Ornontowice – sobota, 12.30, Sarmacja Będzin – Ruch Radzionków – sobota, 13.00, MKS Myszków – Przemsza Siewierz, Unia Kosztowy – Znicz Kłobuck, AKS Mikołów – Śląsk Świętochłowice – wszystkie w sobotę o 17.00, Raków II Częstochowa – Szombierki Bytom – niedziela, 12.00, Unia Dąbrowa Górnicza pauzuje.
- Raków II 29 66 64:16
- Znicz 28 54 57:28
- Dąbrowa G. 29 51 48:39
- Ruch 28 50 44:31
- Warta 29 49 63:36
- Polonia 28 40 46:61
- Kosztowy 28 40 51:49
- Szombierki 28 39 36:39
- Myszków (b) 28 38 39:42
- Gwarek 28 37 37:38
- Przemsza 28 35 35:39
- Śląsk 28 35 41:50
- Szczakowianka (b) 28 34 47:59
- Sarmacja 29 33 34:41
- Mikołów 28 32 31:34
- Drama 28 30 41:49
- Grodziec 28 11 24:87
GRUPA II: GKS II Tychy – Rozwój Katowice – sobota, 11.00, Drzewiarz Jasienica – MRKS Czechowice-Dziedzice – sobota, 13.00, Spójnia Landek – GKS Radziechowy-Wieprz – sobota, 15.00, Orzeł Łękawica – Unia Turza Śl., Iskra Pszczyna – Jedność 32 Przyszowice, Unia Książenice – Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Kuźnia Ustroń – Decor Bełk, LKS Czaniec – Odra Wodzisław Śl. – wszystkie w sobotę o 17.00.
- Odra 29 70 82:36
- Spójnia 28 57 72:27
- Książenice 29 55 51:41
- Decor 29 54 58:39
- Tychy II 29 52 78:46
- Turza Śl. 29 51 68:47
- Rozwój 29 44 55:41
- Kuźnia 29 44 49:52
- Drzewiarz 28 41 39:44
- Podbeskidzie II 29 39 63:52
- Czaniec 29 38 43:57
- MRKS 29 38 45:41
- Orzeł 29 31 40:50
- Jedność 29 30 31:56
- Radziechowy 29 29 32:54
- Iskra 29 14 32:73
- Odra Centrum 32 18 29:91
* Odra Centrum wycofała się z rozgrywek i jej rywale otrzymali walkowery (3:0).
ZINA KLASA OKRĘGOWA
GRUPA I
BYTOM-ZABRZE mistrzowska: Orzeł Miedary – Silesia Miechowice – sobota, 15.30, Burza Borowa Wieś – Przyszłość Ciochowice, ŁTS Łabędy – Piast II Gliwice – oba w sobotę o 17.00, Odra Miasteczko Śl. – Olimpia Boruszowice – niedziela, 15.00.
BYTOM-ZABRZE spadkowa: Concordia Knurów – Orzeł Biały Brzeziny Śl., Sokół Orzech – KS Rachowice – oba w sobotę o 15.00, Czarni Pyskowice – Górnik Bobrowniki Śl., Tęcza Wielowieś – Unia Strzybnica – [oba w sobotę o 17.00], Gwiazda Chudów – Czarni Kozłowa Góra – sobota, 18.00, Sośnica Gliwice pauzuje.
GRUPA II
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC mistrzowska: Unia Kalety – Unia Rędziny, Liswarta Krzepice – Amator Golce, KS Panki – Warta Mstów, Zieloni Żarki – Stradom-AJD Częstochowa – wszystkie w sobotę o 17.00.
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC spadkowa: MLKS Woźniki – Sparta Szczekociny – sobota, 11.00, Promień Glinica – Gmina Kłomnice, Olimpia Truskolasy – Lotnik Kościelec, Sparta Lubliniec – Orzeł Kiedrzyn, Jedność Boronów – Piast Przyrów – wszystkie w sobotę o 17.00, Pogoń Kamyk – Grom Cykarzew – niedziela, 17.00.
GRUPA III
RACIBÓRZ-RYBNIK mistrzowska: Czarni Gorzyce – Płomień Połomia, Unia Racibórz – Pierwszy Chwałowice, Granica Ruptawa – LKS Tworków – wszystkie w sobotę o 17.00, Forteca Świerklany – LKS Krzyżanowice – niedziela, 17.00.
RACIBÓRZ-RYBNIK spadkowa: Polonia Łaziska Rybnickie – KS Krzanowice, Polonia Marklowice – LKS Nędza, Dąb Gaszowice – Rymer Rybnik, Zameczek Czernica – MKS Czerwionka – wszystkie w sobotę o 17.00, Naprzód Borucin – MKS Radziejów – niedziela, 15.00, Silesia Lubomia – Gwiazda Skrzyszów – niedziela, 17.00.
GRUPA IV
KATOWICE-SOSNOWIEC mistrzowska: Pogoń Imielin – Zagłębie II Sosnowiec, MK Górnik Katowice – Tęcza Błędów, Sparta Katowice – Cyklon Rogoźnik – wszystkie w sobotę o 11.00, Podlesianka Katowice – Niwy Brudzowice – sobota, 17.00.
KATOWICE-SOSNOWIEC spadkowa: Ostoja Żelisławice – Wawel Wirek – sobota, 11.00, Błękitni Sarnów – Siemianowiczanka – sobota, 15.00, Górnik Wojkowice – Urania Ruda Śl., Źródło Kromołów – Naprzód Lipiny, Unia Ząbkowice – GKS II Katowice – wszystkie w sobotę o 17.00; mecz Pórnik Piaski – Górnik 09 Mysłowice (1:2) rozegrano awansem; Orzeł Mokre pauzuje.
GRUPA V
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY mistrzowska: GTS Bojszowy – LKS Łąka – sobota, 15.00, Czarni Jaworze – Rekord II Bielsko-Biała – sobota, 16.00, LKS Studzienice – Pasjonat Dankowice, LKS Bestwina – MKS Lędziny – oba w sobotę o 17.00.
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY spadkowa: Ogrodnik Cielmice – MRKS II Czechowice-Dziedzice – sobota, 16.00, Sokół Wola – BKS Stal Bielsko-Biała, Pionier Pisarzowice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice, Piast Bieruń Nowy – LKS Wisła Wlk. – wszystkie w sobotę o 17.00, Przełom Kaniów – ZET Tychy – niedziela, 17.00, LKS Bestwinka pauzuje.
GRUPA VI
SKOCZÓW-ŻYWIEC mistrzowska: Podhalanka Milówka – Góral Żywiec, Tempo Puńców – Beskid Skoczów – oba w sobotę o 16.00, Soła Rajcza – Koszarawa Żywiec – niedziela, 15.00, WSS Wisła – Błyskawica Drogomyśl – niedziela, 17.00.
SKOCZÓW-ŻYWIEC spadkowa: Skałka Żabnica – Olimpia Goleszów – sobota, 13.00, Bory Pietrzykowice – LKS Pogórze, LKS Ujsoły – Cukrownik Chybie, Metal Węgierska Górka – LKS Pruchna – wszystkie w sobotę o 16.00, Góral Istebna – Wisła Strumień – niedziela, 17.00, Spójnia Zebrzydowice pauzuje.
Fot. Warta Zawiercie