Piłkarski weekend od III ligi po ZINA śląską klasę okręgową
Trwają rozgrywki ligowe na różnych szczeblach. Oto weekendowy program od III ligi (gr. III) do interesujących zmagań w niższych ligach.
III LIGA – GRUPA III
Zagłębie II Lubin – Foto-Higiena Błyskawica Gać – sobota, 13.00, Warta Gorzów Wlkp. – Polonia Nysa – sobota, 15.00, Piast Żmigród – Lechia Zielona Góra, MKS Kluczbork – Rekord Bielsko-Biała, Polonia-Stal Świdnica – Stal Brzeg, LKS Goczałkowice – Gwarek Tarnowskie Góry, Pniówek 74 Pawłowice – Miedź II Legnica – wszystkie w sobotę o 17.00, Ruch Chorzów – ROW 1964 Rybnik – sobota, 18.00, Ślęza Wrocław – Polonia Bytom – niedziela, 14.00, Górnik II Zabrze pauzuje.
- Ruch 29 77 75:23
- Polonia B. 28 64 65:32
- Ślęza 29 63 75:28
- Pniówek 28 56 51:32
- Zagłębie II 29 44 51:35
- Lechia 28 42 40:38
- Goczałkowice (b) 28 41 47:42
- Rekord 28 40 51:40
- Stal 28 39 48:40
- Górnik II 29 37 48:48
- Gwarek 28 35 44:56
- Kluczbork 29 34 44:60
- Miedź II 28 31 35:47
- Warta (b) 29 31 32:46
- ROW 28 28 36:51
- Foto-Higiena 28 26 39:65
- Piast 29 26 41:52
- Polonia N. (b) 28 20 32:66
- Polonia-Stal (b) 29 17 33:86
1 – awans, 16-19 – spadek.
ZINA IV LIGA ŚLĄSKA
GRUPA I: Śląsk Świętochłowice – Gwarek Ornontowice – sobota, 11.00, Sarmacja Będzin – Warta Zawiercie – sobota, 13.00, MKS Myszków – Raków II Częstochowa – sobota, 15.00, Przemsza Siewierz – RKS Grodziec, Znicz Kłobuck – Drama Zbrosławice, Polonia Łaziska Górne – Unia Kosztowy, Ruch Radzionków – Unia Dąbrowa Górnicza – wszystkie w sobotę o 17.00, Szombierki Bytom – AKS Mikołów – [niedziela, 11.00], Szczakowianka Jaworzno pauzuje.
- Raków II 26 57 54:15
- Dąbrowa G. 26 47 45:34
- Ruch 25 46 38:24
- Warta 26 45 59:31
- Znicz 25 45 46:27
- Kosztowy 26 39 48:44
- Polonia 25 37 42:55
- Gwarek 25 36 33:32
- Myszków (b) 25 34 35:37
- Szczakowianka (b) 26 34 45:49
- Mikołów 26 32 30:29
- Szombierki 25 32 29:36
- Przemsza 25 31 29:35
- Sarmacja 26 30 32:37
- Śląsk 25 29 34:46
- Drama 25 24 35:46
- Grodziec 25 8 21:78
GRUPA II: Podbeskidzie II Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice – sobota, 11.30, Rozwój Katowice – Drzewiarz Jasienica – sobota, 13.45, Spójnia Landek – LKS Czaniec – sobota, 15.00, Unia Turza Śl. – GKS Radziechowy-Wieprz, Orzeł Łękawica – Decor Bełk, Iskra Pszczyna – Odra Wodzisław Śl. – wszystkie w sobotę o 17.00, GKS II Tychy – Unia Książenice – niedziela, 14.30; w meczu awansem Jedność 32 Przyszowice – Kuźnia Ustroń 4:0.
- Odra 26 64 75:30
- Książenice 26 51 47:36
- Spójnia 25 50 69:26
- Decor 26 45 48:37
- Turza Śl. 26 44 57:42
- Tychy II 26 43 67:43
- Rozwój 26 40 50:35
- Drzewiarz 25 40 37:38
- Kuźnia 27 40 47:51
- Czaniec 26 38 40:49
- Podbeskidzie II 26 36 57:43
- MRKS 25 31 39:38
- Orzeł 26 30 38:43
- Jedność 27 29 30:54
- Radziechowy 24 25 28:46
- Iskra 26 14 26:80
- Odra Centrum 32 18 29:91
* Odra Centrum wycofała się z rozgrywek i jej rywale otrzymali walkowery (3:0).
ZINA KLASA OKRĘGOWA
GRUPA I
BYTOM-ZABRZE mistrzowska: Odra Miasteczko Śl. – Silesia Miechowice, Burza Borowa Wieś – Orzeł Miedary, Olimpia Boruszowice – Piast II Gliwice, ŁTS Łabędy – Przyszłość Ciochowice – wszystkie w sobotę o 17.00.
BYTOM-ZABRZE spadkowa: Sośnica Gliwice – Czarni Kozłowa Góra – sobota, 11.00, KS Rachowice – Unia Strzybnica – sobota, 15.00, Gwiazda Chudów – Orzeł Biały Brzeziny Śl., Tęcza Wielowieś – Górnik Bobrowniki Śl., Sokół Orzech – Concordia Knurów – wszystkie w sobotę o 17.00, Czarni Pyskowice pauzują.
GRUPA II
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC mistrzowska: Liswarta Krzepice – Unia Rędziny – sobota, 16.00, Zieloni Żarki – Amator Golce, KS Panki – Unia Kalety, Stradom-AJD Częstochowa – Warta Mstów – wszystkie w sobotę o 17.00.
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC spadkowa: MLKS Woźniki – Orzeł Kiedrzyn, Jedność Boronów – Grom Cykarzew, Olimpia Truskolasy – Sparta Szczekociny, Promień Glinica – Piast Przyrów, Sparta Lubliniec – Lotnik Kościelec – wszystkie w sobotę o 17.00, Pogoń Kamyk – Gmina Kłomnice – sobota, 11.00.
GRUPA III
RACIBÓRZ-RYBNIK mistrzowska: Granica Ruptawa – Płomień Połomia, Unia Racibórz – LKS Krzyżanowice – oba w sobotę o 17.00, LKS Tworków – Pierwszy Chwałowice – niedziela, 15.00, Forteca Świerklany – Czarni Gorzyce – niedziela, 17.00.
RACIBÓRZ-RYBNIK spadkowa: Rymer Rybnik – KS Krzanowice, Polonia Marklowice – Silesia Lubomia, Polonia Łaziska Rybnickie – Naprzód Borucin, Gwiazda Skrzyszów – Zameczek Czernica, LKS Nędza – MKS Radziejów – wszystkie w sobotę o 17.00, Dąb Gaszowice – MKS Czerwionka – niedziela, 15.00.
GRUPA IV
KATOWICE-SOSNOWIEC mistrzowska: MK Górnik Katowice – Pogoń Imielin, Sparta Katowice – Niwy Brudzowice – oba w sobotę o 11.00, Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec – sobota, 17.00, Tęcza Błędów – Podlesianka Katowice – niedziela, 11.00.
KATOWICE-SOSNOWIEC spadkowa: Ostoja Żelisławice – Naprzód Lipiny – sobota, 11.00, Źródło Kromołów – Orzeł Mokre, Górnik Wojkowice – Górnik 09 Mysłowice, Błękitni Sarnów – Urania Ruda Śl., Unia Ząbkowice – Siemianowiczanka, Górnik Piaski – Wawel Wirek – wszystkie w sobotę o 17.00, GKS II Katowice pauzuje.
GRUPA V
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY mistrzowska: LKS Łąka – Rekord II Bielsko-Biała – sobota, 16.30, LKS Bestwina – Czarni Jaworze, MKS Lędziny – Pasjonat Dankowice – oba w sobotę o 17.00, GTS Bojszowy – LKS Studzienice – niedziela, 15.00.
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY spadkowa: Ogrodnik Cielmice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice – sobota, 16.00, Sokół Wola – LKS Wisła Wlk., Pionier Pisarzowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice – oba w sobotę o 17.00, Piast Bieruń Nowy – BKS Stal Bielsko-Biała – niedziela, 11.00, KS Bestwinka – ZET Tychy – niedziela, 17.00, Przełom Kaniów pauzuje.
GRUPA VI
SKOCZÓW-ŻYWIEC mistrzowska: Podhalanka Milówka – Koszarawa Żywiec, Błyskawica Drogomyśl – Góral Żywiec, Soła Rajcza – Tempo Puńców – wszystkie w sobotę o 16.00, WSS Wisła – Beskid Skoczów – sobota, 17.00.
SKOCZÓW-ŻYWIEC spadkowa: Cukrownik Chybie – Skałka Żabnica, Bory Pietrzykowice – Olimpia Goleszów – oba w sobotę o 16.00, Spójnia Zebrzydowice – Metal Węgierska Górka – sobota, 17.00, LKS Pogórze – LKS Ujsoły – niedziela, 11.00, Góral Istebna – LKS Pruchna – niedziela, 17.00, Wisła Strumień pauzuje.
Na zdjęciu: Koszarawa Żywiec ostatnio wygrała na wyjeździe w zaległym meczu z Beskidem Skoczów. Było się z czego cieszyć. W sobotę o godz. 16.00 kolejny wyjazd na spotkanie z Podhalanką Milówka.
Fot. tskoszarawazywiec.pl