Piłkarski weekend z ZINA śląską klasą okręgową

Trwają rozgrywki ligowe w ZINA śląskiej klasie okręgowej. Sezon pomału dobiega końca, każdy mecz ma swoją wagę. Oto weekendowy program rozgrywek okręgówek.


W rozgrywkach klasy okręgowej jeszcze sporo jest do wyjaśnienia. Tego też chcą piłkarze MKS-u Lędziny, którzy wrócili do walki o wygranie grupy V mistrzowskiej (Bielsko-Biała – Tychy).

Wszystko za sprawą wyjazdowego zwycięstwa z LKS-em Bestwina 4:2. Ta wygrana zbliżyła zespół z Lędzin do lidera, czyli… Bestwiny na 3 punkty.

W sobotę MKS zagra u siebie z GTS Bojszowy, który w tabeli jest o kilka miejsc niżej. Zwietrzenie szansy na wygranie grupy jest wystarczającym powodem, aby zagrać tak samo ambitnie, jak w wygranym meczu z liderem.

Z kolei lider pojedzie do Bielska Białej na konfrontację z Rekordem II.


GRUPA I

BYTOM-ZABRZE mistrzowska: Piast II Gliwice – Orzeł Miedary, Silesia Miechowice – Przyszłość Ciochowice – oba w niedzielę o 11.00, Odra Miasteczko Śl. – Burza Borowa Wieś – sobota, 17.00, Olimpia Boruszowice – ŁTS Łabędy – niedziela, 11.00.

BYTOM-ZABRZE spadkowa: Sośnica Gliwice – Sokół Orzech – sobota, 11.00, Unia Strzybnica – Concordia Knurów, Górnik Bobrowniki Śl. – Gwiazda Chudów, Orzeł Biały Brzeziny Śl. – Czarni Pyskowice – wszystkie w sobotę o 17.00, Czarni Kozłowa Góra – Tęcza Wielowieś – niedziela, 18.30, KS Rachowice pauzuje.

GRUPA II

CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC mistrzowska: Stradom-AJD Częstochowa – KS Panki – sobota, 11.30, Unia Rędziny – Zieloni Żarki – sobota, 15.30, Warta Mstów – Liswarta Krzepice, Amator Golce – Unia Kalety – oba w sobotę o 17.00.

CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC spadkowa: Gmina Kłomnice – MLKS Woźniki – sobota, 11.00, Lotnik Kościelec – Promień Glinica, Grom Cykarzew – Olimpia Truskolasy, Piast Przyrów – Sparta Lubliniec – wszystkie w sobotę o 17.00, Sparta Szczekociny – Jedność Boronów – niedziela, 17.00.

GRUPA III

RACIBÓRZ-RYBNIK mistrzowska: Czarni Gorzyce – LKS Tworków – sobota, 17.00, Forteca Świerklany – Płomień Połomia, LKS Krzyżanowice – Pierwszy Chwałowice, Unia Racibórz – Granica Ruptawa – wszystkie w niedzielę o 17.00.

RACIBÓRZ-RYBNIK spadkowa: Polonia Łaziska Rybnickie – Silesia Lubomia – sobota, 15.00, KS Krzanowice – Polonia Marklowice, LKS Nędza – Gwiazda Skrzyszów – oba w sobotę o 17.00, Dąb Gaszowice – MKS Radziejów, Naprzód Borucin – Rymer Rybnik – oba w niedzielę o 15.00, MKS Czerwionka – Zameczek Czernica – niedziela, 17.00,

GRUPA IV

KATOWICE-SOSNOWIEC mistrzowska: MK Górnik Katowice – Sparta Katowice – sobota, 11.00, Pogoń Imielin – Cyklon Rogoźnik – niedziela, 11.00, Podlesianka Katowice – Zagłębie II Sosnowiec – niedziela, 13.00, Niwy Brudzowice – Tęcza Błędów – niedziela, 17.00.

KATOWICE-SOSNOWIEC spadkowa: Orzeł Mokre – Górnik Piaski – sobota, 11.00, GKS II Katowice – Ostoja Żelisławice – sobota, 15.00, Wawel Wirek – Błękitni Sarnów – sobota, 15.30, Naprzód Lipiny – Górnik Wojkowice, Siemianowiczanka – Źródło Kromołów – oba w sobotę o 17.00, Urania Ruda Śl. pauzuje.

GRUPA V

BIELSKO-BIAŁA-TYCHY mistrzowska: Rekord II Bielsko-Biała – LKS Bestwina – sobota, 15.00, Pasjonat Dankowice – Czarni Jaworze – sobota, 17.00, MKS Lędziny – GTS Bojszowy – sobota, 17.00, LKS Łąka – LKS Studzienice – niedziela, 17.00.

BIELSKO-BIAŁA-TYCHY spadkowa: ZET Tychy – Pionier Pisarzowice, LKS Rudołtowice-Ćwiklice – Piast Bieruń Nowy – oba w sobotę o 17.00, MRKS II Czechowice-Dziedzice – Sokół Wola – niedziela, 11.00, LKS Wisła Wlk. – KS Bestwinka 4:0, BKS Stal Bielsko-Biała – Przełom Kaniów 2:0, Ogrodnik Cielmice pauzuje.

GRUPA VI

SKOCZÓW-ŻYWIEC mistrzowska: Podhalanka Milówka – Soła Rajcza, Błyskawica Drogomyśl – Tempo Puńców – oba w sobotę o 17.00, Koszarawa Żywiec – Beskid Skoczów – niedziela, 16.00, WSS Wisła – Góral Żywiec – niedziela, 17.30.

SKOCZÓW-ŻYWIEC spadkowa: Cukrownik Chybie – Bory Pietrzykowice, Spójnia Zebrzydowice – Góral Istebna, Skałka Żabnica – LKS Pogórze, Metal Węgierska Górka – Wisła Strumień – wszystkie w sobotę o 17.00, LKS Ujsoły – Olimpia Goleszów – niedziela, 15.00, LKS Pruchna pauzuje.

(m)


Fot. mksledziny.pl

Komentarze