Piłkarz Wisły zaskoczył swojego kibica

Mały fan Wisły jest wielkim fanem Korta. Na jeden z niedawnych meczów Maxim przyszedł z dużym bannerem z napisem „Dawid Kort, bardzo proszę o koszulkę”. Piłkarz Białej Gwiazdy zobaczył flagę na zdjęciu i postanowił spełnić marzenie Maxima.

Kort zdobył numer do taty piłkarza, a następnie wspólnie przygotowali niespodziankę. W środę wiślak odwiedził młodego kibica w jego domu i osobiście wręczył mu koszulkę.

Maxim długo nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. Gdy nieco ochłonął, rozegrał z Kortem partyjkę szachów, a potem… dał mu lekcję gry na pianinie.

23-letni piłkarz przez niemal całą dotychczasową karierę związany był z Pogonią Szczecin. Tego lata po raz pierwszy odszedł z klubu w ramach transferu definitywnego, wcześniej były to tylko wypożyczenia do Floty Świnoujście i Bytovii Bytów. Mimo to, w Krakowie odnalazł się bardzo szybko.

Trener Maciej Stolarczyk świetnie zna Korta, bo przez ostatnie lata pracował w Pogoni jako dyrektor sportowy. Zaproponował mu przeprowadzkę do Krakowa, a potem od razu wstawił go do składu. Kort odwdzięczył się dobrą grą. W tym sezonie wszystkie mecze Białej Gwiazdy rozpoczął w podstawowym składzie.

Dotychczas w zespole Wisły Kort wystąpił w 11 ligowych spotkaniach i zdobył dwie bramki.

 

Komentarze