Piłkarze Zagłębia zaprezentowali się kibicom

 

Kibice tłumnie przybyli na piątkową imprezę, w gronie sympatyków Zagłębia nie brakowało rodzin i dzieci, dla których bliski kontakt z zawodnikami i trenerami to była niezła frajda.

Piłkarze wchodzący na scenę witali się z kibicami, wręczając im gadżety i upominki. Tradycyjnie już, najpierw przed widownią pojawili się bramkarze, a później… napięcie rosło.

W imieniu drużyny przemówił jej kapitan, Szymon Pawłowski, głos zabrał także trener Dariusz Dudek. Obaj panowie w optymistycznym tonie przemawiali do kibiców, zapewniając ich, że zespół jest dobrze przygotowany do nowej rundy i da z siebie maksimum możliwości.

Szczególnie gorąco powitano nowych piłkarzy, Markasa Benetę, Kacpra Łopatę i Miguela Quintaisa, którzy otrzymali nowe koszulki. Prezes Marcin Jaroszewski wręczył z kolei trykot z numerem „10” Zbigniewowi Byszewskiemu, wiceprezydentowi Sosnowca, który jest nie tylko wiernym fanem drużyny, ale także byłem zawodnikiem Zagłębia.

– Spełniło się moje marzenie, Zagłębie to jest klub, w którym nie tylko grałem, ale także kibicowałem mu od dziecka. Wierzę, że zespół postara się zrealizować postawione przed nim cele sportowe i wkrótce powróci do ekstraklasy – z nadzieją w głosie mówił wiceprezydent Byszewski.

Koszulkę z nr 12 i z napisem „Zawodnik” odebrał na scenie Kamil Jaskulski, przedstawiciel kibiców Zagłębia, którzy są jego dwunastym graczem. – Jestem dumny z tego, że wspieramy i będziemy wspierać nasz klub. Wspólnymi siłami możemy wiele osiągnąć – z dumą podkreślał Kamil.

W sobotę o godz. 11:30 na bocznym boisku Zagłębie gra z Odrą Opole, a o 14:30, już na głównej płycie Stadionu Ludowego, drugim rywalem sosnowiczan będzie chorzowski Ruch.