Piłkarzom z Rybnika poszło gładko

Rybniczanie w rundzie wiosennej nie uznają kompromisów – przed wczorajszą wizytą w Koszalinie odnieśli cztery zwycięstwa i tyle razy schodzili z boiska pokonani. Tradycji stało się zadość w spotkaniu z Gwardią. Podopieczni Marka Koniarka rozgromili gospodarzy, którzy przegrali 1:4 drugi raz z rzędu. W ubiegłym tygodniu w identycznych rozmiarach ulegli Legionovii i ich sytuacja w tabeli jest beznadziejna.

Gościom – zagrali w Koszalinie bez pauzujących za kartki Przemysława Brychlika i Bartłomieja Wasiluka – zadanie na pewno ułatwiła czerwona kartka dla Adriana Hartleba, którą bramkarz Gwardii ujrzał w 38 min za faul poza polem karnym na Sebastianie Musioliku. Napastnik ROW-u nie dotrwał do końca I połowy i z powodu kontuzji ustąpił miejsca Pawłowi Jaroszewskiemu. Do przerwy ROW prowadził 1:0 po bramce Mariusza Muszalika z rzutu karnego. Był to 5. gol „Musziego” w tym sezonie i 5. po bezbłędnie wykonanej „jedenastce”. Wprawdzie kwadrans po wznowieniu gry po przerwie wyrównał Robert Ziętarski, ale był to łabędzi śpiew ekipy z Koszalina. Końcówka spotkania toczyła się bowiem pod wyraźne dyktando mającej przewagę liczebną drużyny z Górnego Śląska. Jako pierwszy Macieja Dulewicza zmusił do kapitulacji Kamil Spratek (5. bramka w bieżących rozgrywkach), a potem w jego ślady poszli Dawid Kalisz i Paweł Jaroszewski.

– Mecz się dla nas dobrze ułożył. Był wyrównany do 25 minuty, ale potem zaczęliśmy przejmować inicjatywę – powiedział trener ROW-u, Marek Koniarek. – Do przerwy wykorzystaliśmy rzut karny podyktowany za zagranie ręką przeciwnika. Chwila dekoncentracji przy dośrodkowaniu kosztowała nas utratę gola, ale potem chłopcy zrozumieli, że liczebna przewaga niczego nie gwarantuje i ruszyli do ataku. Zdominowali całkowicie przeciwnika i nasze zwycięstwo było niezagrożone.

Gwardia Koszalin – ROW 1964 Rybnik 1:4 (0:1)
0:1 – Muszalik, 34 min (karny), 1:1 – Ziętarski, 61 min (głową), 1:2 – Spratek, 70 min, 1:3 – Kalisz, 85 min (głową), 1:4 – Jaroszewski, 88 min
GWARDIA: Hartleb – Dondera (50. Szubert), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg (50. Stańczyk) – Brzeziański, Majtyka (40. Dulewicz), Ziętarski, Poźniak, Kwiatkowski (74. Karbowiak) – Setla. Trener Tadeusz ŻAKIETA.
ROW 1964: Rosa (87. Łubik) – Krotofil, Jary, Kujawa – Kalisz, Dudzik (73. Janik), Spratek, Muszalik, Tkocz, Gojny (80. Koch) – Musiolik (44. Jaroszewski). Trener Marek KONIAREK.
Sędziował Piotr Łęgosz (Włocławek). Widzów 500. Żółta kartka Poźniak, czerwona Hartleb (38, faul).