Piotr Krawczyk: Zagrać równe połowy

Trzy pytania przed ligowym meczem z Wisłą Płock do Piotra Krawczyka, napastnika Górnika Zabrze.

To co było tydzień temu w Niecieczy, to jeszcze siedzi w głowach czy jest już za wami?

Piotr KRAWCZYK: – To już przeszłość. Teraz trzeba się skupić na czekającym nas meczu, ale jednocześnie wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło w poprzedniej kolejce, bo to już nie pierwszy mecz, gdzie gramy dwie różne połowy. To trzeba zmienić. Trzeba też być bardziej skoncentrowanym wychodząc na drugą połowę. Musimy również być konkretniejsi pod bramką rywala i wykorzystywać to, co sobie stwarzamy.

Ostatni mecz z Wisłą Płock u siebie pod koniec kwietnia przegraliście 0:2. Teraz powtórka nie wchodzi w rachubę, prawda?

Piotr KRAWCZYK: – To będzie inny mecz. To też inna faza sezonu, bo wtedy był koniec rozgrywek, a teraz to początek. Bardzo pozmieniały się też kadry i wielu zawodników nie pamięta tego meczu. Teraz będzie więc inne spotkanie. Trzeba wyjść i zrobić wszystko, żeby trzy punkty zostały u nas w Zabrzu. Wiemy jak grają, bo analizowaliśmy ich występy, ale oczywiście skupić trzeba się na sobie.

Co będzie kluczem, żeby pokonać w sobotę u siebie jedenastkę z Płocka?

Piotr KRAWCZYK: – Dwie równie połowy, koncentracja i wykorzystanie stwarzanych przez siebie okazji.