Piszą najnowszą historię polskiego sportu na jednej desce!

4 medale imprez mistrzowskich w 2 lata

Zanim opowiem o ostatnich Mistrzostwach Europy i Afryki (tych z 2018 roku), cofniemy się pamięcią o kilkanaście miesięcy, bo rok 2017 był dla nas wyjątkowy. Nigdy wcześniej podczas Mistrzostw Europy i Afryki w Wakeboardzie i Wakeskacie reprezentanci Polska nie stawali na podium dwukrotnie. Z pamiętnych zawodów w egipskim kurorcie El Dżuna, z medalami do kraju wracały: Martyna Andrzejczak (Margo9 Margonin), która została drugą wicemistrzynią w konkurencji wakeskate w kategorii Junior Ladies oraz Natalia Grabowska (KS Wake Family Brwinów), która została brązową medalistkę w konkurencji wakeboard w kategorii Masters Ladies. To były wydarzenia, które przeszły do historii polskiego sportu.

Wake Zone Stawiki

Kolejny rozdział tej historii nasza reprezentacja dopisała w sierpniu 2018 roku w Mediolanie. Zacznijmy od tego, że do Włoch wybrała się bardzo liczna ekipa z Polski – na listach zgłoszeniowych znalazło się ponad 20 riderek i riderów z licencjami sportowymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. „Wakeparadise Milano Cablepark”, czyli sportowy raj dla miłośników wodnego szaleństwa, okazał się niezwykle szczęśliwym miejscem dla polskich specjalistek od jazdy na desce bez wiązań, czyli w konkurencji wakeskate. „Szczęśliwy raj” to tylko metafora, bo naszym zawodniczkom medale po prostu się należały, biorąc pod uwagę ich niebywałe umiejętności i poziom sportowy, jaki zaprezentowały podczas mistrzostw. 15 sierpnia po raz pierwszy mieliśmy ogromne powody do dumy.

Wake Zone Stawiki

Największy sukces w swojej sportowej karierze osiągnęła 15-letnia wówczas Martyna Andrzejczak. Pochodząca z Margonina zawodniczka wywalczyła srebro w wakeskacie w kategorii U19. W ten sposób poprawiła o jedno miejsce swoje osiągnięcie sprzed roku. Trzy dni po sukcesie Martyny, w bardzo dobre nastroje wprowadziła nas doświadczona Agnieszka Kobylańska. Zawodniczka klubu Kartel Wieliczka została brązową medalistkę w wakeskacie kategorii Open i jest to, jak do tej pory, jedyny medal MEiA dla naszego kraju w „openach”.

Medalistki MEiA w wakeskacie (kategoria U19)
złoto – Telma Cester (Hiszpania)
srebro – Martyna Andrzejczak (Polska)
brąz – Nina De Groot (Holandia).

Medalistki MEiA w wakeskacie (kategoria OPEN)
złoto – Telma Cester (Hiszania)
srebro – Ori Boujo (Izrael)
brąz – Agnieszka Kobylańska (Polska)

Obie zawodniczki zobaczymy w akcji w sosnowieckim ośrodku Wake Zone Stawiki podczas Mistrzostw Europy i Afryki, które potrwają od 25 do 27 lipca. Zapraszamy!

Więcej o zawodach znajdą Państwo:
https://www.facebook.com/events/2354674228139721/

 

Przygotował Adrian Skubis. Zdjęcia Grzegorz Trzpil / Luno.com

 

Bieżące informacje o sportach wodnych TUTAJ