Piszczek odwiedził Bytom

Polonia Bytom zremisowała z dowodzonymi przez byłego reprezentanta Polski goczałkowiczanami w sparingu dwóch III-ligowców.


Nie wiemy, czy kiedykolwiek wcześniej po konfrontacji III-ligowców dwóch zawodników poprosiło trenera rywali o wspólne zdjęcie, ale taka scenka miała miejsce w sobotę w Bytomiu. Filip Żagiel i Tomasz Pośpiech, skrzydłowi Polonii, pstryknęli sobie fotkę z Łukaszem Piszczkiem.

– Tak właściwie, to kim on jest w tych Goczałkowicach? – żartowano wśród widzów, a za odpowiedź niech posłuży, że po prostu szefem wszystkich szefów, nadprezesem i nadtrenerem…

Obrońca Borussii Dortmund dyrygował LKS-em zza linii, niemal bez przerwy przekazując wskazówki zawodnikom swego ukochanego zespołu, grającego trenera Damiana Barona nie wyłączając.

– Nawet starszych, 30-latków, jest w stanie bardzo wiele nauczyć taktycznie – dało się słyszeć z obozu goczałkowiczan. Były instrukcje, podpowiedzi, wsparcie, motywacja – ale nie krytyka. Ewentualną złość były defensor reprezentacji Polski rozładowywał w inny sposób niż werbalnie.

– Pepe! – krzyknął tylko Piszczek i aż… stanął na rękach, gdy Piotr Ćwielong z bliska zamiast do siatki trafił piłką w słupek. Po końcowym gwizdku, jak na niemiecki, dortmundzki i po prostu śląski ordnung przystało, „Piszczu” sam wyniósł z szatni kilka pustych butelek po wodzie i rzucił do kosza, a potem przystanął jeszcze na pogawędkę z działaczami Polonii, wykazując się przy tym dobrą znajomością realiów niższych lig na Śląsku i nawiązując m.in. do niedawnego zamieszania wokół niedoszłego finału Pucharu Polski podokręgu Bytom między Szombierkami a Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Trener Polonii, Kamil Rakoczy, wspominał zaś, że 2 lata temu przed barażem o awans między Ruchem Radzionków a Polonią zmotywował swoich zawodników również dzięki Piszczkowi, opowiadającemu o tej konfrontacji na zgrupowaniu reprezentacji Polski, co uchwyciły kamery PZPN-owskiego kanału „Łączy Nas Piłka”.

Sam sparing zakończył się wynikiem 2:2. Do przerwy różnicą dwóch goli prowadzili goście, którzy nie dali rozwinąć skrzydeł bytomskiej młodzieży, a obie bramki zdobył Ćwielong. Po zmianie stron Polonia stopniowo doprowadzała skład do optymalnego, czego efektem były ładne trafienia Adama Żaka i – przede wszystkim – Dawida Krzemienia, który przymierzył „nożycami”. Bytomianie sprawdzają trzech młodzieżowców: pomocnika Grzegorza Ochwata i bramkarza Arkadiusza Brzozowskiego z Zaborza Zabrze, a także lewego obrońcę Kajetana Frankowskiego z Górnika Polkowice.

Za młodzieżą rozglądają się też po awansie goczałkowiczanie. Zakontraktowali już bramkarza Patryka Szczukę z Rozwoju Katowice i są zdecydowani na napastnika Marcina Kozinę z Rekordu-Bielsko-Biała. Początek III-ligowego sezonu 1 sierpnia.


Na zdjęciu: Piotr Ćwielong (w środku) mógł w sobotę zdobyć więcej niż dwie bramki…

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus


GRY SKONTROLOWANE

Polonia Bytom – LKS Goczałkowice 2:2 (0:2)

Bramki: Krzemień 76, Żak 86 – Ćwielong 39 – karny, 41.

Motor Lublin – Ruch Chorzów 3:1 (0:1)

Bramki: Michota 61, Swędrowski 63, Kunga 88 – Idzik 16.

MKS Kluczbork – Unia Krapkowice 6:0 (4:0)

Bramki: F. Latusek 11, 28, Jaszczak 24, 62, Włodarczyk 32, Gierak 89.

Hutnik Kraków – Rekord Bielsko-Biała 4:4 (3:2)

Bramki: Wójcik 3, Gaudyn 5 – samobójcza, Czarniecki 13, Rucki 77 – samobójcza – Kareta 36, Guzdek 42, Wróblewski 48, Szymański 59.

Pniówek Pawłowice – Ruch Radzionków 1:3 (1:1)

Bramki: zawodnik testowany 23 – Szromek 44, 55, Piecuch 53.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica 4:0 (2:0)

Bramki: Mazurek, Kohut, Stanclik, Majbroda.

ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze 3:2 (2:1)

Bramki dla ROW-u: Baranskyi, Krotofil, Folmert.

Błękitni Lubięcin – Warta Gorzów Wlkp. 1:5 (0:2)

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Orzeł Ząbkowice Śl. 3:1 (2:0)

PUCHAR POLSKI

Finał na Dolnym Śląsku

Zagłębie II Lubin – Ślęza Wrocław 1:3 (0:1)

Bramki: Więcek 90 – Guilherme 1, Traczyk 83, 85.

Półfinały na Opolszczyźnie

Orzeł Źlinice – Stal Brzeg 1:5 (0:3)

Bramki: Schichta 52 – Sypek 6, Kamiński 21, Zapotoczny 25, Celuch 67 – karny, Szymczyk 90.

Polonia Nysa – Ruch Zdzieszowice 3:1 (0:1)

Bramki: Danieluk 35, Narcisse 81, Setla 90 – Dębski 27.


Finał Stal – Polonia odbędzie się 5 sierpnia o 18.00 w Chrząstowicach.

Komentarze