Rewanż za puchary! Plan przygotowań Rakowa do nowego sezonu!

Mistrzowie Polski po raz pierwszy od lat będą przygotowywać się do rozgrywek pod wodzą nowego szkoleniowca. Zgodnie z planem przygotowań Raków czekają dwa zgrupowania.


Plan przygotowań Rakowa – znamy szczegóły!

Częstochowianie rozpoczną przygotowania do sezonu 19 czerwca. To odrobinę wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Plan przygotowań Rakowa Częstochowa zakłada dwa zgrupowania oraz trzy mecze towarzyskie. Na ten moment znani są dwaj rywale częstochowian. Obie drużyny będą doskonałym przetarciem przed sezonem.

Pierwsze ze zgrupowań odbędzie się w Arłamowie. Raków wyjedzie na nie 21 czerwca.. Nie jest to wielkie zaskoczenie. Kilka dni temu mistrzowie Polski poinformowali o nawiązaniu współpracy z miejscowym hotelem. W tym czasie Raków zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca.


Czytaj więcej o Rakowie


Kolejnym przeciwnikiem będzie Slavia Praga. Ekipa z Czech w ubiegłym roku wyeliminowała częstochowian w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski będą mogli więc zrewanżować się prażanom za ostatnią porażkę. Ten mecz odbędzie się 2 lipca w Bad Leonfelden. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce poza Polską. Częstochowianie z Arłamowa polecą do Austrii. Wylot nastąpi 28 czerwca.

Ostatniego dnia zgrupowania, 5 lipca Raków ma rozegrać ostatni mecz towarzyski i tego samego dnia wrócić do Polski. Mistrzowie Polski sezon rozpoczną 11 lub 12 lipca meczem I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Wszystko może jednak ulec zmianie. W końcu nadal nie podjęto decyzji, kiedy rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Polski.


Fot. Lukasz Sobala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.