Planica. Wielki finał z mini turniejem

W tym sezonie były już Raw Air, a także Willingen 5. Podczas finału Pucharu Świata skoczków czeka kolejne wyzwanie. Na Velikance rozegrany zostanie turniej Planica 7, którego zwycięzcą zostanie skoczek z najwyższą notą zsumowaną z siedmiu ocenianych skoków. Już dziś na legendarnym obiekcie odbędą się kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego. Na sobotę z kolei zaplanowano zmagania drużynowe, a całość zamknie niedzielny konkurs, w którym wystąpi trzydziestu najlepszych skoczków PŚ.

Zwycięzca Planica 7 będzie bogatszy o 20 tysięcy franków szwajcarskich. Pieniądze będą jednak przyznane, jeśli odbędą się co najmniej cztery z siedmiu ocenianych serii. Ponadto, po każdym ze skoków dodatkowo nagradzany będzie lider turnieju. Nie mówiąc już o obowiązkowych premiach przyznawanych trzydziestce najlepszych zawodników w konkursach indywidualnych oraz trójce czołowych drużyn w rywalizacji drużynowej.

Skład reprezentacji Polski pozostał niezmieniony względem niedawnych zawodów w Norwegii. Do Słowenii pojechał zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ, Kamil Stoch, który w niedzielę odbierze Kryształową Kulę. 30-latek z Zębu w zeszłym roku pobił rekord Velikanki, osiągając 251,5 metra. – To, że zapewniłem sobie zwycięstwo w Pucharze Świata nie zwalnia mnie z walki i mobilizacji do ostatniego skoku – przyznał skoczek. Oprócz niego na drugim największym mamucie świata wystąpią też Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

5
ZWYCIĘSTW w Planicy odniósł Gregor Schlierenzauer. Pod tym względem Austriak jest najlepszym skoczkiem w Pucharze Świata.

Program zawodów w Planicy

Czwartek, 22 marca
9.00 – oficjalny trening
11.00 – kwalifikacje

Piątek, 23 marca
14.00 – seria próbna
15.00 – 1. seria konkursu indywidualnego

Sobota, 24 marca
9.00 – seria próbna
10.00 – 1. seria konkursu drużynowego

Niedziela, 25 marca
9.00 – seria próbna
10.00 – 1. seria konkursu indywidualnego