PlusLiga. Debiutant na ławce

GKS Katowice sezon zainauguruje już dzisiaj w Suwałkach (godz. 20.30).


– Początek rozgrywek to wielka niewiadoma. Mimo to stać nas na dobry występ w Suwałkach. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Nasza gra w ostatnim czasie wygląda coraz lepiej – mówi Grzegorz Słaby, trener katowiczan, dla którego będzie to debiut w PlusLidze w roli pierwszego szkoleniowca. – Oczywiście, że towarzyszą mi emocje. Wiem jednak, co mamy robić, jak pracowaliśmy. Efekt tej pracy będzie można zobaczyć w postaci dobrej gry zespołu w pierwszej kolejce – przekonuje Słaby.

Na czym GieKSa opiera optymizm? Przede wszystkim najsilniejszą stroną katowiczan powinno być wzajemne zrozumienie zawodników, a w siatkówce to kluczowy element. W porównaniu z poprzednim sezonem skład się praktycznie nie zmienił. Odszedł tylko jeden podstawowy zawodnik, Rafał Szymura.

W jego miejsce nie przyszedł nikt o uznanym nazwisku. Działacze sięgnęli po wyróżniającego się w I lidze Sławomira Stolca. Mocno liczą też na umiejętności Adriana Buchowskiego oraz Kamila Kwasowskiego. W sparingach z bardzo dobrej strony pokazał się też 22-latek, Jakub Szymański, który robi duże postępy.

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Komentarze