Zobacz
Do góry

PlusLiga. Ferens ma charakter rycerza

Nowym zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie został Wojciech Ferens.

Działacze klubu w pierwszej kolejności skupili się na przedłużeniu umów z kluczowymi zawodnikami. W Zawierciu na kolejny sezon zostali więc Marcin Waliński, Tachiro Koga, Grzegorz Bociek, Mateusz Malinowski, Grzegorz Bociek, Alexander Ferreira, Krzysztof Andrzejewski i Łukasz Swodczyk. Teraz przyszedł czas na wzmocnienia z zewnątrz.

Pierwszym zawodnikiem został Wojciech Ferens. 28-letni przyjmujący w ostatnim sezonie występował w Jastrzębskim Węglu i wywalczył z tym klubem brązowy medal mistrzostw Polski. Jego CV jest bardzo bogate. W poprzednich sezonach reprezentował BBTS Bielsko-Biała, Łuczniczkę Bydgoszcz, Trefla Gdańsk i francuski AX Cannes. – Wojtek idealnie pasuje do naszego składu. Ma cechy pasujące do „Jurajskiego rycerza”. Nie ma dla niego straconych piłek, w każdym meczu daje z siebie maksa. Liczymy na to, że dzięki przyjściu Wojtka poziom przyjęcia naszej drużyny znacząco się podniesie – mówi Kryspin Baran, prezes Aluronu Virtu Warty.

Zmiany, zmiany, zmiany. Aluron Virtu Warta Zawiercie ma nowego wiceprezesa

A co zdecydowało, że Ferens wybrał właśnie klub z Zawiercia? – W minionym sezonie Aluron Virtu Warta pokazała świetną siatkówkę i chyba nie było w Polsce siatkarza, który nie chciałby być częścią tego projektu. Kiedy pojawiła się więc oferta z Zawiercia nie miałem żadnych wątpliwości, by podpisać kontrakt. Wierzę, że stać nas na jeszcze lepszy wynik niż w poprzednich rozgrywkach (Aluron Virtu Warta zajął czwartą pozycję – przyp. red.). Liczę, że w nowym sezonie zawiesimy coś na szyi – powiedział siatkarz.

Na zdjęciu: „Klimaty” jastrzębskie Wojciech Ferens zamienił na zawierciańskie.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze