PlusLiga. Hit kolejki w Bełchatowie

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Bełchatowie. PGE Skra podejmuje Jastrzębski Węgiel (sob. 14.45). To hit kolejki.

Obie drużyny są na fali wznoszącej. Bełchatowianie wygrali pięć kolejnych meczów. Po raz ostatni schodzili pokonani w połowie grudnia, gdy przegrali 2:3 w Zawierciu. Mistrzowie Polski z Jastrzębia Zdroju z kolei mogą pochwalić się serią siedmiu zwycięstw. I tak jak w przypadku Skry sposób na nich znalazła ekipa z Zawiercia.

W tygodniu jastrzębianie pokonali Legię Warszawa w Pucharze Polski, Skra też nie odpoczywała, bo grała w Pucharze CEV, eliminując bułgarski Neftochimik Burgas. Mimo zwycięstwa (3:1) trener bełchatowian Slobodan Kovac, nie był do końca zadowolony. Zwrócił uwagę na przestoje swojej drużyny, które, myśląc o pokonaniu choćby Jastrzębskiego Węgla, muszą wyeliminować.

– Musimy być silni mentalnie, to jest najważniejsze. Mieliśmy słabszy moment, ale jestem zadowolony z reakcji, bo wygraliśmy. Powtórzę raz jeszcze: jak wygrywasz seta bardzo wysoko to czasami nie zawsze wracasz gotowy, by walczyć – ocenił.