PlusLiga. Wyścig po fotel lidera

Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle walczą o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym.


Oba w bieżącej kolejce grają na wyjazdach z drużynami niżej notowanymi. Jastrzębianie mierzą się z Cerradem Eneą Czarnymi Radom (niedz. godz. 20.30).

Aktualnie podopieczni Jakuba Bednaruka zajmują 13. miejsce w tabeli i walczą o utrzymanie. Jastrzębian czeka więc trudna walka ze zdeterminowanymi rywalami. – Spodziewamy się trudnego spotkania, co prawda już nie na tej hali, w której spędziłem trzy lata, pod „złotym sufitem”, tylko w nowej – powiedział Tomasz Fornal, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, który wcześniej bronił barw Czarnych.

Mistrzowie Polski w kolejnym spotkaniu będą musieli sobie radzić bez Jurija Gładyra, który zmaga się z urazem łydki. – Powiedzmy, że leczenie idzie pomyślnie, ale na razie nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. W piątek będzie kontrolny, trzeci rezonans i wtedy zobaczymy, w którą stronę to pójdzie. Nawet jednak jeśli lekarze dadzą zielone światło, to nie wejdę od razu do szóstki i pełnego treningu. Niestety, trzeba poczekać, zanim dojdę do jakiekolwiek sprawności siatkarskiej – wyjaśnił środkowy.

Ważny mecz czeka Aluron CMC Wartę Zawiercie. Podejmuje Asseco Resovię (niedz. 18.00). Obie ekipy walczą o czwarte miejsce po sezonie zasadniczym. Bliżej jego są „Jurajscy rycerze”, którzy mają pięć punktów więcej od rywali. By je zająć, potrzebują wygrać dwa sety. Rzeszowianie muszą natomiast zgarnąć pełną pulę, a do tego mocno naciska ich Indykpol AZS Olsztyn.


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus