PlusLiga. Zdecydował tie break

Zawiercianie w drugim meczu o brąz nie wykorzystali atutu własnej hali i PGE Skra Bełchatów wyrównała stan rywalizacji na 1-1.

Mecz, tak samo jak pierwsze starcie w Bełchatowie, był bardzo wyrównany i dramatyczny. Nie stał jednak na wysokim poziomie. Zawodnicy obu ekip popełniali mnóstwo błędów. Nagminnie psuli zagrywki – Aluron CMC Warta oddała rywalom 19 punktów, PGE Skra jeszcze więcej, bo 22.

Zwycięzcę wyłonił tie-break, choć goście w czwartym secie stanęli przed szansą na zakończenie spotkania. Mieli dwie piłki meczowe. Gospodarze wyszli z tarapatów – nerwy na wodzy utrzymali najpierw Facundo Conte, a następnie Uros Kovacević. Seta zakończył natomiast udaną zagrywką Miłosz Zniszczoł.

Sytuacja w decydującej partii zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw wygrywali zawiercianie, potem przyjezdni i znów gospodarze. Decydujące akcje należały jednak do graczy Skry. Sukces zapewnił im Milad Ebadipour popisując się udanym atakiem.

Michał Micor

O 3 miejsce (do 3 zwycięstw)

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:16, 23:25, 27:25, 13:15). Stan rywalizacji 1-1.

ZAWIERCIE: Cavanna, Conte (20), Zniszczoł (5), Konarski (21), Kovacević (25), Niemiec (2), Żurek (libero) oraz Szalacha, Orczyk, Malinowski. Trener Igor KOLAKOVIĆ.

BEŁCHATÓW: Łomacz (1), Kooy (21), Kłos (6), Atanasijević (18), Enbadipour (14), Bieniek (13), Piechocki (libero) oraz Taht (2), Sawicki. Trener Radosław KOLANEK.

Sędziowali: Tomasz Janik i Marcin Herbik (obaj Warszawa). Widzów 1500.

ZAKSA krok od mistrzostwa

Jastrzębski Węgiel długo walczył na swoim parkiecie, jednak musiał uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębianie wygrali pierwszą partię do 20. Kolejny set padł łupem gości i to zdecydowanie – gospodarze ugrali ledwie 16 „oczek”.

ZAKSA w trzeciej partii długo walczyła o zwycięstwo, jednak przegrała do 22. Gdy wydawało się, że jastrzębianie wyrównają stan rywalizacji, to goście szybko wybili im ten plan z głowy wygrywając 25:12. W tie-breaku górą była ZAKSA, choć wygrała dopiero na przewagi.

(ptom)

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 16:25, 25:22, 12:25, 16:18). Stan rywalizacji 0-2

JASTRZĘBSKI: Gladyr, Toniutti,Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Szymura – Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Clevenot. Trener: Nicola GIOLITO.

ZAKSA: Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Huber, Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Rejno, Kluth, Żaliński. Trener: Gheorghe CREATU.