Pniówek 74 Pawłowice. Autograf Spratka

Pniówek 74 Pawłowice jest zainteresowany piłkarzem GKS-u 1962 Jastrzębie, Wojciechem Łaskim.


W tym tygodniu III-ligowiec z Pawłowic zamknie kadrę na rundę wiosenną. Z Pniówkiem rozstali się już Krzysztof Bodziony (szuka klubu) i Przemysław Pastuszak (skrócono jego wypożyczenie z GKS-u 1962 Jastrzębie), wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymali ponadto Bartosz Semeniuk i Damian Zajączkowski.

Działacze Pniówka wykupili ze Stadionu Ślaskiego Chorzów pomocnika Dawida Wicińskiego, który w rundzie jesiennej był tylko wypożyczony do drużyny trenera Grzegorza Łukasika. Urodzony 10 grudnia 2002 roku wychowanek Unii Racibórz w rundzie jesiennej rozegrał tylko trzy mecze (z Polonią-Stalą Świdnica, Wartą Gorzów Wielkopolski i MKS-em Kluczbork), spędzając na boisku 18 minut. Wiciński podpisał z Pniówkiem kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Już wcześniej informowaliśmy, że nowym zawodnikiem jedenastki z Pawłowic został stoper Kamil Turoń, który jesienią występował w IV-ligowej Kuźni Ustroń. Wysoki (196 centymetrów), urodzony 19 lutego 2001 roku w Cieszynie nowy nabytek III-ligowca jest wychowankiem KS Wisła, potem był zawodnikiem Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego Wisła, Ruchu Chorzów (UKS-u i SA), Akademii Piłkarskiej Profi (założonej przez Arkadiusza Radomskiego i Andrzeja Niedzielana) oraz Kuźni. Turoń związał się z Pniówkiem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku.

W poniedziałek warunki kontraktu z Pniówkiem uzgodnił Kamil Spratek, który w rundzie jesiennej występował w ROW-ie 1964 Rybnik. Niespełna 24-letni pomocnik, który jest wychowankiem Naprzodu Rydułtowy, dopiero we wtorek podpisał umowę, która wygasa 30 czerwca przyszłego roku.

Pniówek 74 Pawłowice jest ponadto zainteresowany pomocnikiem GKS-u 1962 Jastrzębie, Wojciechem Łaskim, który już wcześniej występował w zespole trenera Łukasika. W sezonie 2019/2020 zagrał w III lidze 13 meczów w rundzie jesiennej, po czym „upomniał się” o niego GKS 1962 Jastrzębie.

W bieżącym sezonie zagrał w I lidze tylko 7 minut w spotkaniu z Widzewem Łódź (0:1). W ubiegłym tygodniu był na testach w II-ligowej Skrze Częstochowa, ale na razie panuje cisza w sprawie jego angażu pod Jasną Górą. Łaski w środę ma dać definitywną odpowiedź działaczom Pniówka.

Trzecioligowiec zrezygnował z 18-letniego pomocnika Zagłębia Lubin Bartosza Żyły, który wypadł mało przekonująco w sparingach z GKS-em 1962 Jastrzębie i Rekordem Bielsko-Biała. Dzisiaj (środa, 27 stycznia) drużyna trenera Grzegorza Łukasika zagra trzeci sparing tej zimy. Jej rywalem na boisku w Nieboczowach (początek godz. 19.00) będą Czarni Gorzyce.


Na zdjęciu: Kamil Spratek zdecydował się na przeprowadzkę z Rybnika do Pawłowic.

Fot. gkspniowek74@com.pl

Komentarze