Pniówek 74 Pawłowice. Autograf snajpera

Jednym z priorytetów Pniówka Pawłowice w letnim okienku transferowym był angaż bramkostrzelnego napastnika. Przed wylotem na urlop na Wyspy Kanaryjskie wiceprezes do spraw sportowych Rafał Wadas zakontraktował takiego zawodnika. Mianowicie w nadchodzącym sezonie w zespole Pniówka będzie występował 28-letni Dawid Hanzel. Popularny „Denzel” w poprzednim sezonie zakładał koszulkę Unii Turza Śląska, dla której zdobył 46 goli w lidze okręgowej! To wynik naprawdę godny uwagi. Wychowanek LKS-u Kończyce Małe podpisał z klubem z Pawłowic dwuletni kontrakt. Teraz w kadrze tego zespołu będzie czterech napastników – Mateusz Szatkowski, Wojciech Caniboł, Tomasz Dzida i wspomniany już Hanzel.

Na „stare śmieci” wraca 22-letni pomocnik, Bartosz Semeniuk. Przez ostatnie pół roku „Semen” grał w Rymerze Rybnik (wcześniej występował w I-ligowym GKS-ie Jastrzębie), teraz podpisał z Pniówkiem dwuletni kontrakt. Roczną umowę z zespołem prowadzonym przez trenera Grzegorza Łukasika podpisał również 40-letni obrońca, Sławomir Szary, który w przyszłym roku zamierza zakończyć karierę piłkarską (150 występów w ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław i Piasta Gliwice). Pniówek jest zainteresowany transferem niespełna 20-letniego pomocnika, Mateusza Danieluka. To wychowanek Naprzodu Czyżowice, który w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu występował w Wiśle Sandomierz. Zagrał w 7 meczach trzeciej ligi, strzelając w nich jednego gola (w spotkaniu z Wiślanami Jaśkowice). Do ekipy z Pawłowic dołączy również pochodzący z Żor 17-letni napastnik, Łukasz Dzida. Ma on za sobą występy w MKS-ie Żory, LKS-ie Baranowice, Gwarku Zabrze, a ostatnio grał w zespole juniorów Pniówka. Nie jest to żadna rodzina z innym napastnikiem tego zespołu, Tomaszem Dzidą, po prostu przypadkowa zbieżność nazwisk.

Propozycję podpisania nowego, rocznego kontraktu otrzymał pomocnik Krzysztof Bodziony. 34-letni wychowanek klubu z Pawłowic ma czas do namysłu do 8 lipca, gdy zespół Pniówka rozpocznie przygotowania do sezonu 2019/2020.

Z trzecioligowcem rozstali się natomiast napastnik Konrad Hasior, pomocnik Bartosz Włodarczyk oraz obrońca Oskar Paleczny. Ostatni z wymienionych w październiku ma rozpocząć studia we Wrocławiu, stąd jego decyzja o rozstaniu z Pniówkiem. Jeszcze nie wiadomo, czy w następnym sezonie w zespole Pniówka nadal będzie występował Mateusz Wrana. 27-letni stoper w poprzednim sezonie zagrał w 17 meczach w III lidze, strzelił w nich dwa gole (oba Stilonowi Gorzów) i jedną bramkę samobójczą (w spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała).

 

Na zdjęciu: Bramkostrzelny Dawid Hanzel ma być głównym żądłem Pniówka Pawłowice w nadchodzącym sezonie.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem