Pniówek 74 Pawłowice – Czarni Gorzyce. „Sprato” już trafił

Pniówek 74 Pawłowice pewnie pokonał w swoim trzecim meczu sparingowym Czarnych Gorzyce.

We wtorek III-ligowiec z Pawłowic zakontraktował Kamila Spratka, a już następnego dnia 23-letni pomocnik zdobył pierwszego gola dla swojej nowej drużyny. Wychowanek Naprzodu Rydułtowy, który przez ponad osiem lat był zawodnikiem Energetyka ROW-u Rybnik, a potem ROW-u 1964 Rybnik, wpisał się na listę zdobywców bramek w 30 minucie po dobrym podaniu Tomasza Musioła. Cztery minuty później Pniówek podwyższył prowadzenie – po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły z rzutu wolnego celną główką popisał się stoper, Mateusz Pańkowski.

Potem dwa gole zdobyli zawodnicy testowani, których nazwisk na prośbę działaczy z Pawłowic nie podajemy do publicznej wiadomości.

W składzie Pniówka, jako zawodnik testowany, pojawił się Wojciech Łaski z GKS-u 1962 Jastrzębie. Wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej będzie on grał w zespole trenera Grzegorza Łukasika.

Pniówek 74 Pawłowice – Czarni Gorzyce 4:1 (3:0)

1:0 – Spratek, 30 min, 2:0 – Pańkowski, 34 min (głową), 3:0 – zawodnik testowany 2, 41 min, 4:0 – zawodnik testowany 4, 75 min, 4:1 – 90 min.

PNIÓWEK (I połowa): Zapała – zawodnik testowany 1, Pańkowski, Płowucha, Szkatuła – zawodnik testowany 2, Musioł, Spratek, Łaski – Szatkowski, Caniboł. II połowa: zawodnik testowany – Mazurkiewicz, Turoń, Pańkowski, Glenc – zawodnik testowany 3, Trąd, Spratek (60. Wiciński), zawodnik testowany 4 – Lewandowski, Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Na zdjęciu: Mateusz Pańkowski (z lewej) strzelił drugą bramkę dla Pniówka w sparingu z Czarnymi Gorzyce.