Pniówek 74 Pawłowice. Egzamin dla stoperów

 

Podczas pobytu w tamtejszym ośrodku rozegrali sparing z występującą w grupie I trzeciej ligi Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zwycięstwo 2:1 drużynie trenera Grzegorza Łukasika zapewnili Dawid Hanzel i Tomasz Dzida.

W piątek piłkarze drużyny z Pawłowic mieli wolne, a w sobotę o godzinie 15.00 zagrają w ośrodku w Rybniku-Kamieniu kolejny sparing tej zimy. Przeciwnikiem Pniówka będzie inny III-ligowiec, ROW 1964 Rybnik.
Ta gra kontrolna będzie sprawdzianem dla testowanych przez Pniówek stoperów. Pierwszym z nich jest niespełna 20-letni Damian Hałatek.

Wychowanek Chrzciciela Tychy w rundzie jesiennej grał w rezerwach Zagłębia Sosnowiec i rozegrał 13 meczów w lidze okręgowej.
Drugim sprawdzanym zawodnikiem będzie niespełna 21-letni Dominik Małkowski.

Wychowanek chorzowskiego Ruchu w koszulce „niebieskich” zagrał trzy mecze w III lidze, 12 w drugiej i 5 w pierwszej. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu był zawodnikiem II-ligowego Górnika Polkowice, ale tylko dwukrotnie pojawił się na boisku, spędzając na murawie zaledwie kwadrans.

W dzisiejszym sparingu z ROW-em w zespole Pniówka powinien także pokazać się 19-letni stoper GKS-u Katowice, Michał Szymała, który wcześniej przebywał z ekipą trenera Rafała Góraka na zgrupowaniu w Wałbrzychu.

Nie jest jeszcze przesądzony transfer środkowego obrońcy Przemysława Pastuszaka z GKS-u 1962 Jastrzębie, ponieważ wątpliwości odnośnie jego angażu ma wiceprezes do spraw sportowych Pniówka, Rafał Wadas. Pastuszak nie pojechał na zgrupowanie do Gutowa Małego ze względu na obowiązki szkolne.

 

Na zdjęciu: Drugim sprawdzanym zawodnikiem będzie niespełna 21-letni Dominik Małkowski, wychowanek Ruchu Chorzów.