Pniówek 74 Pawłowice. Furlepa za sterami

Trzecioligowy Pniówek 74 Pawłowice przed sobotnim meczem z Rekordem Bielsko-Biała dokonał zmiany trenera.


Po rozstaniu z występującą w IV lidze Kuźnią Ustroń trener Jan Furlepa długo nie czekał na ofertę pracy. W czwartek, 31 marca, został oficjalnie trenerem III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice. Kontrakt niespełna 66-letniego szkoleniowca obowiązuje do 30 czerwca przyszłego roku.

Umowa między naszym klubem, a dotychczasowym sztabem szkoleniowym (tworzyli go trener Grzegorz Łukasik, II trener Dawid Dylich oraz trener bramkarzy Robert Zapała – przyp. BN) została rozwiązana 30 marca za porozumieniem stron – powiedział wiceprezes do spraw sportowych Pniówka, Rafał Wadas.

– Nowy trener, Jan Furlepa, otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu swoich współpracowników. Jego kontrakt z naszym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Na nasz sobotni mecz z Rekordem Bielsko-Biała zaprosiliśmy cały poprzedni sztab, bo chcemy im podziękować za pracę dla naszego klubu. Oprócz Dawida Dylicha pozostali trenerzy pracowali u nas prawie cztery lata, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Szczególne słowa podziękowania kierują pod adresem trenera Grzegorza Łukasika, który przyszedł do nas w bardzo trudnym momencie, gdy wielu trenerów nie chciało podjąć pracy w Pniówku, miałem autentyczne kłopoty ze znalezieniem następcy Jana Wosia.

Trener Łukasik podjął się wtedy tej niewdzięcznej roli i z sukcesami prowadził nasz zespół. W rzeczonym sezonie uratował nas przed spadkiem z 3 ligi, a w poprzednich rozgrywkach wywalczył z Pniówkiem bardzo wysokie, 4 miejsce. Wykonał naprawdę kawał dobrej roboty i za to chcemy mu podziękować. Rozstajemy się naprawdę w przyjaznych warunkach.

Pierwszy trening z piłkarzami Pniówka Jan Furlepa poprowadzi dzisiaj, a jutro po raz pierwszy usiądzie na ławce w meczu ligowym.


Na zdjęciu: Jan Furlepa wraca na trenerską ławkę w III-ligowym Pniówku Pawłowice.

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus