Pniówek 74 Pawłowice. „Kłopot” z wyborem

Pniówek 74 Pawłowice w tej chwili testuje siedmiu piłkarzy o statusie młodzieżowca.


W poniedziałek o godzinie 15.00 piłkarze Pniówka 74 Pawłowice rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszym treningu stawiło się aż 30 zawodników, w tym siedmiu testowanych.

Ze „starej” kadry zabrakło tylko Rafała Adamka, który według informacji wiceprezesa klubu Rafała Wadasa jest przeziębiony i na treningi zjawi się w środę. Dla dobra dyskusji załóżmy, że to prawda, bo wiadomo jest, że „Adams” szuka nowego pracodawcy w II lidze.

Wśród nowych twarzy był awizowany przeze mnie wcześniej urodzony 19 lutego 2001 roku stoper Kamil Turoń, który w rundzie jesiennej grał w IV-ligowej Kuźni Ustroń. Oprócz niego na testy przyjechał rówieśnik Turonia, Dawid Celmer (ur. 31 marca).

Jest dosyć uniwersalnym zawodnikiem, bo jego nominalną pozycją jest środek obrony, ale może grać również jako defensywny pomocnik lub… lewy obrońca. Urodzony w Chrzanowie piłkarz grał w zespole juniorów Motoru Lublin, a potem w Odrze Lubiąż.


Czytaj jeszcze: MKS Kluczbork. Pięciu testowanych

Trenerowi Grzegorzowi Łukasikowi najbardziej znany z grona nowicjuszy jest urodzony 7 marca 2003 roku Bartosz Żyła. To wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który potem trafił do Akademii Zagłębia Lubin. Gra na lewej pomocy, ale może również być ustawiany w ataku lub na prawej pomocy.

W kręgu zainteresowań trenerów Pniówka jest również niespełna 18-letni (ur. 13 marca 2003 roku) Bartosz Szary. To syn byłego piłkarza drużyny z Pawłowic, Sławomira.


Fot. facebook.com/gkspniowek74

Komentarze