Pniówek 74 Pawłowice. Lekcja od Rakowa

Na zakończenie zgrupowania w Kleszczowie Pniówek 74 Pawłowice przegrał z występującymi w 4 lidze rezerwami wicemistrza Polski.

Dzisiaj piłkarze Pniówka 74 Pawłowice zakończyli zgrupowanie w Kleszczowie. Ostatnim akcentem pobytu podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika w ośrodku „Solpark” był mecz kontrolny z rezerwami Rakowa Częstochowa. Lider grupy I czwartej ligi śląskiej – wracający ze zgrupowania w Jarocinie – udzielił Pniówkowi surowej lekcji futbolu, zwyciężając 3:0. Przy okazji – zespół trenera Tomasza Kuźmy rozegrał siedem meczów sparingowych i ani razu nie zszedł z boiska pokonany!

W środę częstochowianie w identycznych rozmiarach pokonali II-ligowy KKS 1925 Kalisz, a na listę zdobywców bramek wpisali się Bartosz Chłód (dwukrotnie) i Przemysław Oziębała.

Dzisiaj do bramki Pniówka trafiali inni zawodnicy. Pierwszego gola dla częstochowian zdobył strzałem z kilkunastu metrów Tobiasz Kubik. Po przerwie IV-ligowiec dorzucił jeszcze dwie bramki. Najpierw Patryka Zapałę z kilku metrów zmusił do kapitulacji Mateusz Niedziałkowski, ale ozdobą sparingu było trafienie Adriana Krysika. Pomocnik Rakowa zdecydował się na strzał z 25 metrów i futbolówka wpadła w samo „okienko” bramki rywali.

W drużynie Pniówka nie pojawiło się dzisiaj na boisku trzech piłkarzy. Bramkarz Mateusz Pońc, obrońca Jakub Kasperowicz oraz pomocnik Piotr Trąd zmagają się z kontuzjami, stąd ich absencja w sparingu. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowo-medyczny Pniówka za naszym pośrednictwem składają serdeczne podziękowania zarządowi i przyjaciołom klubu za zorganizowania zimowego zgrupowania w Kleszczowie.

Pniówek 74 Pawłowice – Raków II Częstochowa 0:3 (0:1)

0:1 – T. Kubik, 10 min, 0:2 – Niedziałkowski, 61 min, 0:3 – Krysik, 72 min

PNIÓWEK (I połowa): Gocyk – Płowucha, Pacholski, Ciuberek, Glenc – Glapka, Spratek, Musioł, Weis – Szatkowski, Herman. I połowa: Zapała – Płowucha, Pacholski, B. Musiolik, Fulianty – Wiciński, zawodnik testowany, Morcinek, Weis – Herman, Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

RAKÓW: Rajczykowski – Czekaj, Budnicki, Chłód, Mizgała – Zielonka, Oziębała, Udovicić, Krysik, T. Kubik, Mazurek. W II połowie grali: Bomba, Wójcik, Danilczyk, zawodnik testowany, Kucharczyk, Tylec, Bator, Głasek, Malinowski, Niedziałkowski. Trener Tomasz KUŹMA.

Na zdjęciu: W sparingu rozegranym w Kleszczowie rezerwy Rakowa Częstochowa rozłożyły piłkarzy Pniówka na łopatki.