Pniówek 74 Pawłowice ma patent na ROW

Gdyby drużyna trenera Grzegorza Łukasika co tydzień grała z ROW-em Rybnik, byłaby kandydatem do awansu.

Zespół z Pawłowic znalazł bowiem patent na ekipę z Gliwickiej, bowiem wygrał z nią trzeci mecz z rzędu. Najpierw pokonał go w Rybniku 4:0 w ramach Pucharu Polski, potem – również w Rybniku – w rozgrywkach III ligi 4:1, a w czwartkowym sparingu w Rybniku-Kamieniu 3:0.

Rybniczanie, którzy od soboty przebywają na zgrupowaniu w OPS „Olimpia”, we wtorek pokonali IV-ligową Unię Książenice 3:0. Wszystkie gole dla zespołu trenera Rolanda Buchały strzelili zawodnicy testowani. W sobotę o 10.00 w Nieboczowach ROW zmierzy się z liderem II grupy IV ligi, Odrą Wodzisław.

ROW 1964 Rybnik – Pniówek 74 Pawłowice 0:3 (0:1)

0:1 – Szatkowski, 27 min, 0:2 – Lewandowski, 71 min, 0:3 – Weis, 76 min

ROW 1964: Jona – testowany, Pacholski, testowany, Tomaszewski – Pochcioł, Kuzior, testowany, testowany – Kuczera, Warmiński; II połowa: Jona (65. Barczyk) – Polczyk, testowany, Janik, Kukuła – Sobik, testowany, testowany, Folmert, testowany – testowany. Trener Roland BUCHAŁA.

PNIÓWEK 74: Gocyk – Mazurkiewicz, Pańkowski, Płowucha, Szkatuła – Łaski, Trąd, Spratek, F. Łukasik – Caniboł, Szatkowski; II połowa: Zapała – Glenc, Ciuberek, Turoń, Siciński – Weis, Lewandowski, Morcinek, Żyła, Wiciński – Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Żółte kartki: Szkatuła, Lewandowski.