Pniówek 74 Pawłowice. Nic na siłę

Wiceprezes Pniówka 74 Pawłowice Rafał Wadas nie był zaskoczony, że stracił pomocnika Wojciecha Łaskiego.


Przed kilkoma dniami I-ligowy GKS Jastrzębie ogłosił, że podpisał nowy kontrakt z 21-letnim pomocnikiem Wojciechem Łaskim. Jednocześnie poinformowano, że piłkarz zimą będzie przygotowywał się do rundy wiosennej z zespołem trenera Grzegorza Kurdziela, bo jego wypożyczenie do Pniówka 74 wygasa z końcem grudnia bieżącego roku.

Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie miał udaną rundę jesienną. W III lidze w barwach Pniówka 74 Pawłowice wystąpił w 17. meczach, w których strzelił trzy bramki (z Piastem Żmigród, z Foto-Higieną Błyskawicą Gać i LKS-em Goczałkowice). – Wcale nie byłem zaskoczony, że GKS Jastrzębie wziął go do kadry na rundę wiosenną – powiedział wiceprezes Pniówka do spraw sportowych, Rafał Wadas.

– Skoro jesienią na boisku pojawili się w I lidze Filip Łukasik i Jakub Kasperowicz, to Wojtek Łaski musiał być brany pod uwagę jako kandydat do gry ws GKS-ie. Jest bowiem lepszym piłkarzem niż wymieniona wcześniej przeze mnie dwójka. Na pewno odejście Łaskiego jest stratą dla drużyny, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Na „dziesiątce” może grać utalentowany Kamil Herman, który w rundzie jesiennej grał na skrzydle z konieczności. Ma dopiero 18 lat i szybko robi postępy, więc wierzę, że załata dziurę po Łaskim.

Wygasło również wypożyczenie innego zawodnika GKS-u Jastrzębie, Dominika Szczęcha. – Nie spełnił pokładanych w nim nadziei, więc nawet gdyby była taka możliwość, nie będziemy zabiegali o przedłużenie umowy – mówi jasno i wyraźnie wiceprezes Pniówka. – Na razie wespół z trenerem Grzegorzem Łukasikiem zastanawiamy się, czy i z jakimi zawodnikami powinniśmy pożegnać się zimą. Niektórzy bowiem sprawiają wrażenie niezadowolonych, że grają w Pniówku.

Nie zamierzamy nikogo trzymać na siłę, bo na razie mamy stabilną sytuację kadrową. W tej chwili przyglądamy się kilku piłkarzom, ale jeszcze za wcześnie, by wskazać tych, którzy zimą do nas dołączą. Wszystko okaże się w styczniu, po treningach i sparingach. Nie jest tak, że jeżeli odejdzie od nas pięciu zawodników, to tyle samo do nas przyjdzie. Zainteresowani jesteśmy głównie młodzieżowcami.

Przypomnijmy, że piłkarze Pniówka wznowią treningi 10 stycznia 2022 roku. W tym miesiącu zamierzają rozegrać cztery mecze kontrolne. Sparingpartnerami III-ligowca będą: rezerwy GKS-u Jastrzębie (15 stycznia), MRKS Czechowice-Dziedzice (22 stycznia) i GKS Jastrzębie (29 stycznia). Do „zagospodarowania” pozostała środa, 26 stycznia.


Na zdjęciu: Wojciecha Łaskiego (z prawej) wiosną już nie zobaczymy w koszulce Pniówka Pawłowice.

Fot. gkspniowek74@com.pl