Pniówek 74 Pawłowice. Odsiecz z Jastrzębia

To w zasadzie formalność, że zawodnikami Pniówka 74 Pawłowice zostaną lada dzień Szymon Kuś i Dominik Szczęch.


W sobotę informowaliśmy, że w sparingu z Rekordem Bielsko-Biała w zespole Pniówka 74 Pawłowice testowany był 20-letni obrońca, Szymon Kuś. Jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, potem był w kadrze GKS-u 1962 Jastrzębie, a ostatnio występował w IV-ligowej Spójni Landek. W rundzie jesiennej Kuś będzie w kadrze zespołu prowadzonego przez trenera Grzegorza Łukasika. Wszystkie warunki przejścia młodego piłkarza do Pawłowic zostały uzgodnione między oboma klubami, „słowo stanie się ciałem” w momencie złożenia „autografów” pod umową.

Drugim zawodnikiem I-ligowca z Jastrzębia Zdroju, który wkrótce dołączy do Pniówka jest Dominik Szczęch. Niespełna 25-letni skrzydłowy, który również jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, w zespole GKS-u 1962 Jastrzębie grał od wiosny 2014 roku. Przeszedł z nim szlak bojowy od czwartej do pierwszej ligi. Piłkarz, którego koledzy z szatni nazywają(li) „Jastrzębskie ferrari” w III lidze rozegrał 96 meczów i strzelił w nich 5 goli. Szczebel wyżej wystąpił w 26 spotkaniach, zdobywając w nich cztery gole. Na zapleczu ekstraklasy Szczęch w ciągu trzech sezonów rozegrał tylko 37 meczów, w których raz wpisał się na listę zdobywców bramek. Dokonał tego przed dwoma laty, dokładnie 18 maja 2019 roku, w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz (5:0). Natomiast w spotkaniu ligowym po raz ostatni w koszulce GKS-u Jastrzębie pojawił się 5 maja tego roku, w potyczce z Miedzią Legnica (1:2). W poprzednim sezonie w Fortuna 1 Lidze zagrał tylko w sześciu meczach.

W środę piłkarze Pniówka zagrają kolejny sparing tego lata. Ich przeciwnikiem będzie beniaminek IV ligi, Czarni Gorzyce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 na boisku w Strumieniu lub Studzionce.


Na zdjęciu: W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 Dominika Szczęcha nie zobaczymy już w koszulce GKS-u Jastrzębie.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Komentarze