Pniówek 74 Pawłowice. „Siwy” z odsieczą

W czwartym meczu sparingowym rozegranym tego lata piłkarze Pniówka Pawłowice uzyskali trzeci remis. W sobotę w ustroniu zremisowali z miejscową Kuźnią (IV liga) 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 18 minucie, wyrównującego gola dla III-ligowca z Pawłowic zdobył w 75 min zawodnik testowany.
W ekipie trenera Grzegorza Łukasika zabrakło tym razem Bartosza Gocyka, Wojciecha Caniboła i Tomasza Dzidy. – Żaden z nich nie jest kontuzjowany, po prostu chciałem sprawdzić innych zawodników – powiedział szkoleniowiec Pniówka. – Wszyscy trzej mieli indywidualny trening, bo miałem do dyspozycji 25 zawodników. Od poniedziałku trenujemy już w zamkniętej kadrze.

Pniówek 74 Pawłowice. „Bodzio” na wylocie

Sparing z Kuźnią był pechowy dla 20-letniego obrońcy Oskara Palecznego, który „podkręcił” staw skokowy i zszedł z boiska już w 23 minucie.
Jednym z testowanych przez Pniówek zawodników był Sebastian Siwek, który ma za sobą występy w II lidze w barwach ROW-u 1964 Rybnik i Skry Częstochowa. 29-letni pomocnik zaprezentował się z dobrej strony i dołączy do ekipy trenera Łukasika. To samo dotyczy 16-letniego bramkarza, Patryka Zapały. To wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który ostatnio był zawodnikiem Zagłębia Lubin. Nazwisko brzmi znajomo, bo to bratanek trenera bramkarzy Pniówka, Roberta Zapały.

Wszystko wskazuje na to, że do zespołu z Pawłowic dołączy także 19-letni pomocnik, Bartosz Waśkiewicz. To kolejny wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który potem grał w Rozwoju Katowice, Śląsku Wrocław (rezerwy) i Skrze Częstochowa (rezerwy). Decydujący o jego angażu będzie środowy (24 lipca, godzina 17.00) mecz kontrolny z Unią Turza Śląska.

Na zdjęciu: Sebastian Siwek (z lewej) powinien być poważnym wzmocnieniem Pniówka Pawłowice.

Kuźnia Ustroń – Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (1:0)

PNIÓWEK (I połowa): Świerczek – Zalewski, zawodnik testowany, Szary, Paleczny (23. Glenc) – Morcinek (30. Trąd), Musioł, testowany, testowany, testowany – Hanzel. (II połowa): P. Zapała – testowany, Goik, Wrana, testowany – Trąd (60. Weis), Ciuberek, testowany, testowany, Glenc (60. testowany) – Szatkowski. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem