Pniówek 74 Pawłowice. Spokojne wejście

Już w sobotę Pniówek 74 Pawłowice rozegra pierwszy sparing w tym roku.


Piłkarze III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli w poniedziałek. Trener Grzegorz Łukasik zebrał swoich podopiecznych na boisku ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, bo zawodnicy stawili się na zajęciach po pracy. – W pierwszym tygodniu bardzo spokojnie wchodzimy w rytm treningowy – powiedział szkoleniowiec ekipy z Pawłowic. – Zajęcia odbędą się jeszcze w środę i piątek, dopiero od następnego tygodnia będziemy trenowali normalnie, to znaczy każdego dnia z wyjątkiem czwartku.

Na pierwszym treningu zjawiło się trzech nowych zawodników, którzy przechodzą testy w Pniówku. – Nie powiem, z jakich klubów pochodzą, a tym bardziej nie podam ich personaliów – zaznaczył wyraźnie Grzegorz Łukasik. – Na wszystko przyjdzie pora. Mogę jedynie zdradzić, że sprawdzamy zawodników mogących grać w obronie i pomocy.

Już w sobotę (15 stycznia) Pniówek zagra pierwszy mecz kontrolny tej zimy, jego przeciwnikiem będą występujące w lidze okręgowej rezerwy GKS-u Jastrzębie. Sparing rozpocznie się o godzinie 10.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kościelnej w Jastrzębiu Zdroju.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym roku, z Pniówkiem rozstał się Wojciech Caniboł. Niespełna 36-letni napastnik dołączył do występującej w IV lidze Unii Turza Śląska. Przy okazji – oprócz „Caniego” do zespołu trenera Marka Hanzela dołączyli w zimie Dawid Pawlusiński (poprzednio MRKS Czechowice-Dziedzice) i Bartosz Łyczko (jesienią grał w okręgówce w LKS-ie Krzyżanowice).

Wracając do Caniboła – barw Pniówka bronił już w sezonie 2012/2013 (zdobył dwa gole w 23. meczach), po raz drugi trafił do tej drużyny latem 2018 roku. W sumie rozegrał w Pniówku 110 meczów w III lidze, zdobywając w nich 33 gole. W sezonie 2019/2020 w 16. meczach strzelił 11 bramek i został wicekrólem strzelców grupy III trzeciej ligi. Wyprzedził go tylko Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów (14 trafień).

Z harmonogramu sparingów Pniówka wypadł mecz z Rekordem Bielsko-Biała, zaplanowany na 29 stycznia. – Są jakieś niejasności dotyczące tego, gdzie mielibyśmy zagrać ten sparing – tłumaczy trener Łukasik. – Nie skreśliliśmy jednak definitywnie tej gry kontrolnej, może jeszcze dogadamy się z bielszczanami.

Na razie plan sparingów Pniówka zakłada rozegranie 12 spotkań. Rywalami zespołu z Pawłowic będą: GKS II Jastrzębie (15.01), MRKS Czechowice-Dziedzic (22.01), GKS Jastrzębie (29.01), Odra Wodzisław Śląski (2.02), GKS Katowice (5.02), Decor Bełk (9.02), Lechia Tomaszów Mazowiecki (15.02), Raków II Częstochowa (18.02), Gwarek Tarnowskie Góry (23.02), Piast II Gliwice (26.02) i Górnik II Zabrze (5.03). Pniówek poszukuje jeszcze sparingpartnera, z którym mógłby się zmierzyć 26 stycznia.


Na zdjęciu: Trener Pniówka Grzegorz Łukasik sprawdza (na razie) trzech kandydatów do gry w swojej drużnie.

Fot.gkspniowek74@com.pl