Pniówek 74 Pawłowice – Stal Brzeg. Remis przez głupotę

Pniówek Pawłowice po raz kolejny stracił komplet punktów przez błąd indywidualny.


Piłkarze Pniówka Pawłowice w meczu ze Stalą Brzeg po raz kolejny stracili dwa punkty na własne życzenie. W meczu z Karkonoszami Jelenia Góra stracili bramkę w 90 minucie spotkania po uderzeniu z rzutu wolnego z połowy (!) boiska, w spotkaniu Pucharu Polski z rezerwami GKS-u Tychy pomocną dłoń podał rywalom Dawid Morcinek (nie tylko sprokurował rzut karny, ale załatwił sobie czerwoną kartkę), zaś w ligowej potyczce ze Stalą skrajną nieodpowiedzialnością „popisał się” Michał Płowucha. Obrońca Pniówka sfaulował Dominika Bronisławskiego w sytuacji, gdy pomocnik Stali miał znikome szanse, by oddać skuteczny strzał na bramkę gospodarzy. Płowucha dał się ograć jak dziecko, ale rywal został „wyrzucony” do linii końcowej i mógł co najwyżej szukać podania do lepiej ustawionego partnera. Obrońca Pniówka wybawił go z kłopotu i bezmyślnie go sfaulował, dając przeciwnikowi okazję do egzekwowania rzutu karnegio, Marcin Niemczyk bezbłędnie wykorzystał „prezent” i zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

W I połowie korzystniejsze wrażenie pozostawili po sobie podopieczni trenera Grzegorza Łukasika, W 7 minucie Dawid Hanzel w dogodnej sytuacji trafił w bramkarza Stali, ale trzy minuty później po dośrodkowaniu Grzegorza Glapki Amin Stitou interweniował niezbyt przekonująco, jeden z obrońców „nabił” Dawida Hanzela futbolówka wylądowała w siatce. W 12 minucie Glapka w dogodnej sytuacji strzelając w krótki róg „ostemplował” słupek, w 29 minucie Damian Celuch w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki gospodarzy, zaś w 35 minucie w niezłej sytuacji Michał Kuriata przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pniówek 74 Pawłowice – Stal Brzeg 1:1 (1:0)

1:0 – Hanzel, 10 min, 1:1 – Niemczyk, 71 min (karny).

PNIÓWEK 74: Gocyk – Płowucha, Pacholski, Ciuberek (66. Szatkowski), Glenc – Herman, Musioł, Trąd, Spartek, Glapka – Hanzel.
Trener Grzegorz ŁUKASIK.

STAL: Stitou – Ograbek (68. Niemczyk), Wdowiak, Lechowicz, Leończyk – Dychus (57, Kowalski), Czajkowski (68. Podgórski), Kuriata, Bronisławski – Celuch, Sypek (83. Danielik). Trener Marcin NOWACKI.

Sędziował Jakub Dmuch (Trzebnica). Widzów 150. Żółte kartki: Pacholski, Glapka, Hanzel, Spratek, Milanowski (kierownik drużyny), Trąd, Herman, Płowucha – Dychus, Podgórski,.


Na zdjęciu: Napastnik Pniówka Dawid Hanzel strzelił gola w meczu ze Stalą Brzeg, ale nie zapewnił on kompletu punktów swojej drużynie.
Fot. gkspniowek74@com.pl