Pniówek 74 Pawłowice. Szampański nastrój

Piłkarzom Pniówka 74 Pawłowice po raz pierwszy udało się wygrać na wyjeździe z Piastem Żmigród.

Nigdy wcześniej piłkarzom Pniówka 74 Pawłowice nie udało się wygrać w Żmigrodzie z Piastem. W sobotę podopieczni trenera Grzegorza Łukasika przerwali tę złą passę i wracali do domu w szampańskich nastrojach, z kompletem punktów na koncie. W składzie gości zabrakło tym razem młodzieżowców – Filipa Łukasika i Kamila Turonia, którzy nabawili się kontuzji i do Żmigrodu nie pojechali.

Spotkanie nie rozpoczęło się sympatycznie dla gości, bo w 37 minucie sędzia Bartosz Owsiany podyktował dla Piasta rzut wolny za zagranie ręką Mateusza Pańkowskiego. Do ustawionej na 17. metrze podszedł Tobiasz Jarczak i strzałem nad murem zawodników Pniówka umieścił ją w bramce. Drużyna trenera Ryszarda Pietraszewskiego (to był jego pierwszy mecz ligowy jako szkoleniowca Piasta) nie cieszyła się długo prowadzeniem, bo zaledwie dwie minuty. Po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły z rzutu wolnego Jarczak trącił piłkę głową tak nieszczęśliwie, że ta po chwili zatrzepotała w siatce bramki gospodarzy. Drugi cios Piastowi ekipa z Pawłowic zadała w ostatniej minucie I połowy. Jakub Trojanowski zagrał piłkę ręką i arbiter z Opola nie zawahał się wskazać na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Dawid Hanzel, lecz jego uderzenie obronił Józef Burta. Do odbitej przez golkipera Piasta futbolówki dopadł „Denzel” i tym razem był bezbłędny.

Piast Żmigród – Pniówek 74 Pawłowice 1:2 (1:2)

1:0 – Jarczak, 37 min (wolny), 1:1 – Jarczak, 39 min (głową, samobójcza), 1:2 – Hanzel, 45 min.

[PIAST:] Burta – Trojanowski, Szymański, Sołtyński, Kępczyński – Chouwer, Majbroda, Stanclik (70. Mizianiak), Jarczak, Gołębiowski (70. Kuboń) – Łuczak (76. Kohut). Trener Ryszard PIETRASZEWSKI.

PNIÓWEK 74: Gocyk – Mazurkiewicz, Pańkowski, Płowucha, Szkatuła – Pańkowski (62. Spratek), Musioł – Łaski, Trąd (46. Szatkowski), Weis – Hanzel (62. Caniboł). Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Sędzia Bartosz Owsiany (Opole). Mecz bez udziału publiczności.

Żółte kartki: Trojanowski, SołtyńskiTrąd,Pańkowski,Łaski,Ciuberek; czerwona kartka: Trojanowski (45. druga żółta).

Na zdjęciu: Dawid Hanzel nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Piastem Żmigród, ale jego skuteczna dobitka przesądziła o wygranej Pniówka.