Zobacz
Do góry

Pniówek 74 Pawłowice. Wciąż szukają

Pniówek 74 Pawłowice rozegra dzisiaj dwa mecze sparingowe – z Polonią Bytom i Garbarnią Kraków.

Trzecioligowy Pniówek Pawłowice „na gwałt” poszukuje nowych zawodników. Latem odeszło z drużyny trenera Grzegorza Łukasika sześciu zawodników, a w ich miejsce pozyskano dwóch piłkarzy – króla strzelców grupy III ligi okręgowej (46 bramek) – Dawida Hanzela z Unii Turza Śląska oraz 22-letniego Bartosza Semeniuka z Rymera Rybnik. „Semen” po dwóch latach powrócił na „stare śmieci”, bo grał w Pniówku w sezonie 2016/2017 (rozegrał w III lidze 31 meczów, strzelając w nich 8 goli).

Dzisiaj dowodzeni przez drugiego trenera Dariusza Kłusa (trener Łukasik przebywa na zwolnieniu lekarskim) pawłowiczanie rozegrają dwa mecze kontrolne. O godz. 10.00 zmierzą się w Bytomiu z tamtejszą Polonią, zaś o 17.00 na boisku ośrodka Gosław Sport Center w Wodzisławiu-Jedłowniku zagrają z II-ligową Garbarnią Kraków. W obu spotkaniach w zespole z Pawłowic na pewno pojawi się kilku zawodników testowanych.

 

Pniówek 74 Pawłowice. Priorytetem młodzieżowcy

Jednym z nich będzie 19-letni obrońca Szymon Zalewski, który jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, skąd zimą 2015 roku przeszedł do Lecha Poznań i nadal jest zawodnikiem „Kolejorza”. Od kilku dni z Pniówkiem trenuje 29-letni obrońca Marcin Lukoszek, który ostatnio grał w IV-ligowej Odrze „Centrum” Wodzisław Śląski, a wcześniej między innymi w Gwarku Zabrze, MKS-ie Odrze Wodzisław Śląski (Młoda Ekstraklasa), Przyszłości Rogów, Silesii Lubomia i Rymerze Rybnik.

Poza tym powinniśmy zobaczyć w akcji 18-letniego napastnika Dominika Miłka z Górnika Zabrze, który w poprzednim sezonie wystąpił w 9 meczach w III lidze i strzelił jedną bramkę. Wcześniej Miłek grał w Gwarku Ornontowice.

 

Na zdjęciu: Marcin Lukoszek ostatnio grał w IV-ligowej Odrze „Centrum” Wodzisław Śląski, teraz przymierza się do występów o szczebel wyżej.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze