Pniówek Pawłowice. Pech Musiolika

Piłkarze Pniówka Pawłowice nie dali rady rezerwom Piasta Gliwice.

Piłkarze Pniówka 74 Pawłowice rozegrali dzisiaj w Ustroniu mecz sparingowy z rezerwami Piasta Gliwice. Czwartoligowiec był bezwzględny na grającego o szczebel wyżej przeciwnika i wykorzystując koszmarne błędy defensorów rywala zaaplikował mu cztery bramki. Wynik mógł być jeszcze wyższy, bardziej korzystny dla gliwiczan, ale bramkarz „gości” Bartosz Gocyk w I połowie wygrał dwa pojedynki sam na sam z piłkarzami Piasta.

W drużynie prowadzonej przez trenera Grzegorza Łukasika zabrakło kilku kontuzjowanych zawodników. O problemach zdrowotnych obrońcy Leona Fuliantego pisaliśmy już wcześniej, w piątek dołączył do niego inny obrońca, Michał Płowucha, który na piątkowym treningu doznał urazu stopy. W dzisiejszym spotkaniu pecha miał kolejny defensor trzecioligowca, Bartosz Musiolik, który opuścił boisko w 55 minucie. Jak poważny jest uraz wychowanka Iskry Pszczyna, okaże się w przyszłym tygodniu.

Wiosną w drużynie z Pawłowic nie będzie występował marek Krotofil. – Uczciwie powiedział, że godziny naszych treningów kolidują z godzinami jego pracy zawodowej – wyjaśnił wiceprezes Pniówka do spraw sportowych, Rafał Wadas. – Nie ma żadnych szans, by zdążył na zajęcia rozpoczynające się o godzinie 15.00, dlatego nie będzie grał w naszym zespole, chociaż na pewno by się przydał.

Piast II Gliwice – Pniówek 74 Pawłowice 4:3 (2:2)

0:1 – Hanzel, 13 min (głową), 1:1 – ?, 27 min, 1:2 – Ciuberek, 30 min (głową), [2:2 – ?, 38 min, 3:2 – ?, 67 min, 4:2 – ?, 73 min, 4:3 – Szatkowski, 83 min (karny).

PNIÓWEK (I połowa): Gocyk – Glenc, Pacholski, Ciuberek, Kasperowicz – Wiciński, Morcinek, B. Musiolik, Weis – Spratek – Hanzel. II połowa: Zapała – Kasperowicz, Ciuberek, B. Musiolik (55. Pacholski), Glenc – Glapka, Trąd, Musioł, zawodnik testowany – Herman, Szatkowski. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Na zdjęciu: Napastnik Pniówka Mateusz Szatkowski strzelił bramkę w sparingu z Piastem II Gliwice, ale jego drużyna zeszła z boiska pokonana.