Pniówek Pawłowice. Pechowy Hanzel

Po sparingu z Rekordem Bielsko-Biała Pniówek 74 Pawłowice „odpalił” dwóch testowanych zawodników, w tym Japończyka.


Dzisiaj piłkarze III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice zmierzyli się w meczu kontrolnym z ligowym konkurentem, Rekordem Bielsko-Biała. Sparing rozegrano w Ustroniu, w którym podopieczni trenera Dariusza Mrózka przebywali na tygodniowym zgrupowaniu.

W 14 minucie piłkę w bramce Pniówka umieścił Kamil Żołna (precyzyjne podanie Tomasza Nowaka), lecz skrzydłowy Rekordu był na spalonym. W ostatniej minucie I połowy padł jedyny gol w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Szymona Wróblewskiego z rzutu wolnego z kilku metrów główkował Mateusz Pańkowski, który jeszcze miesiąc temu był zawodnikiem Pniówka. Bramkarz ekipy z Pawłowic, Patryk Zapała, odbił futbolówkę, lecz dobitka nogą stopera Rekordu była bezbłędna.

W II połowie, konkretnie w 62 i 64 minucie, dwukrotnie poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Szumerę „ostemplował” Dawid Hanzel. Najlepszy snajper Pniówka najpierw oddał strzał z pola karnego rywali, potem uderzał z rzutu wolnego. – Byliśmy pewni, że w jednej z tych sytuacji piłka odbiła się już za linią bramkową, ale sędziowie byli innego zdania – powiedział kierownik Pniówka, Krzysztof Milanowski.

W zespole z Pawłowic zabrakło czterech kontuzjowanych zawodników – Szymona Ciuberka, Tomasza Musioła, Mateusza Szatkowskiego i Kamila Turonia. Trener Grzegorz Łukasik w potyczce z Rekordem sprawdzał sześciu zawodników. Japończyk Sato i Daniel Skiba oblali egzamin, Piotr Jakubowski i Szymon Kuś powinni zagrać w środowym sparingu z beniaminkiem IV ligi, Czarnymi Gorzyce. Drugi z wymienionych 23 lipca obchodził 20. urodziny. Jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, potem był w kadrze GKS-u Jastrzębie, a ostatnio był zawodnikiem IV-ligowej Spójni Landek. W zespole Pniówka w nadchodzącym sezonie będzie grał pomocnik Kamil Herman (rocznik 2003), ostatnio wypożyczony do Górnika Zabrze. Klub z Pawłowic właśnie skrócił jego wypożyczenie do 14-krotnego mistrza Polski.


Pniówek 74 Pawłowice – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

0:1 – Pańkowski, 45 min.

PNIÓWEK (I połowa): Zapała – Glenc, Pacholski, Jakubowski, Mazurkiewicz – Weis, Fulianty, Sato, Łaski, Skiba – Caniboł. II połowa: Gocyk – Kuś, Płowucha, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2 – Herman, Fulianty, Spratek, Wiciński – Morcinek, Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

REKORD: Żerdka – Kareta, Pańkowski, zawodnik testowany, Żołna, Twarkowski, Nowak, Caputa, Wróblewski, Ciućka, Sobik oraz Szumera, Krysik, Madzia, Olek, Kamionka, Kowalczyk, Czaicki, Nocoń, Mucha, Wróbel, Kasprzak, Waluś. Trener Dariusz MRÓZEK.


Na zdjęciu: Napastnik Pniówka Dawid Hanzel miał pecha w sparingu z Rekordem, dwukrotnie trafił piłką w słupek.

Fot. gkspniowek74@com.pl