Pniówek Pawłowice. Piorunujący finisz

Piłkarze Pniówka 74 Pawłowice długo męczyli się z rezerwami Miedzi Legnica, ale w końcu złamali jej opór.

Opromienieni zwycięstwem w Pucharze Polski z chorzowskim Ruchem piłkarze Pniówka 74 Pawłowice dali się zaskoczyć już w 8. minucie. Po szybkim kontrataku 24-letni Brazylijczyk Bruno Garcia Marcate strzałem w krótki róg zmusił do kapitulacji Bartosza Gocyka i goście objęli prowadzenie.

Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika obudzili się dopiero po dwóch kwadransach i od tej pory ich akcje zaczęły się zazębiać. W 35 minucie po dośrodkowaniu Kamila Glenca skaczący do główki Dawid Hanzel został popchnięty z tyłu i arbiter Maciej Dudek podyktował rzut karny dla Pniówka. Poszkodowany wykorzystał „jedenastkę”, chociaż bramkarz Miedzi Rudolfs Soloha wyczuł intencje strzelca, lecz nie zdołał odbić futbolówki.

Po przerwie, mimo wyraźnej przewagi optycznej, gospodarze nie mogli skruszyć zasieków obronnych przeciwnika. Przełamał je dopiero najlepszy snajper Pniówka, Dawid Hanzel. Drugiego gola „Denzel” strzelił po solowym rajdzie. Biegł z piłką od połowy boiska, żaden z obrońców rywala nie próbował go zatrzymać faulem, więc znalazł się w sytuacji sam na sam z łotewskim bramkarzem Miedzi. Zakończył ją „podcinką” z 14. metra, po której futbolówka wylądowała w siatce. Żeby nie było wątpliwości, która drużyna jest lepsza, Hanzel na wszelki wypadek strzelił trzeciego gola po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły z rzutu rożnego.

Pniówek 74 Pawłowice – Miedź II Legnica 3:1 (1:1)

0:1 – Bruno Garcia, 8 min, 1:1 – Hanzel, 35 min (karny), 2:1 – Hanzel, 82 min, 3:1 – Hanzel, 89 min (głową).

PNIÓWEK: Gocyk – Glenc (90. Wiciński), Płowucha, Ciuberek, Szkatuła – Musioł (83. Caniboł), Spratek – Morcinek (58. Mazurkiewicz), F. Łukasik (83. Łaski), Weis – Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

MIEDŹ: Soloha – Stróżyński (83. Kwolek), Świątko, Pleśnierowicz, Pietrowski – Maciejewski, Werick Caetano (90. Gardzielewicz), Bahaid (90. Poręba), Andrzejewski, Niewiadomski (68. Burgering) – Bruno Garcia. Trener Wojciech ŁOBODZIŃSKI.

Sędziował Maciej Dudek(Dziećmiarowice). Widzów 104. Żółte kartki: Glenc, Weis, Spratek – Stróżyński, Poręba, Łobodziński (trener).

Na zdjęciu: Napastnik Pniówka Dawid Hanzel nie po raz pierwszy sam załatwił przeciwnika.