Pniówek w finale Śląskiego Pucharu Polski

3:0 (1:0) wygrał GKS Pniówek 74 Pawłowice z IV-ligowymi Szombierkami na ich bytomskim stadionie w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Pełni nadziei gospodarze pierwszą gorzką pigułkę przełknęli już w 2 min po golu Wojciecha Caniboła i choć potem mieli więcej okazji bramkowych od III-ligowców, do przerwy nie wyrównali, a po przerwie stracili jeszcze dwa gole – w 57 min dzięki sprytowi Kamila Glenca i w 87 min po lobie głową Damiana Zajączkowskiego – a oba sprokurowane fatalną komunikacją w, ogólnie rzecz określając, defensywie.

Szombierki Bytom – Pniówek 74 Pawłowice 0:3 (0:1)

Szombierki: Latka – Cichecki, Balul, Nowara (86. Pstuś), Wagner – Kaiser, Łebko, Gwiaździński, Moritz – Juraszczyk, Rybak (66. Maziarz). Trener Janusz Kluge.

Pniówek: Gocyk – Semeniuk (72. Zajączkowski), Pańkowski, Ciuberek, Mazurkiewicz – Adamek, Musiał, Morcinek (55. Glenc), Łukasik (55. Trąd) – Caniboł, Szatkowski (80. Płowucha). Trener Grzegorz Łukasik.

Żółte kartki: Ciuberek, Semeniuk, Szatkowski.

Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa). Widzów 200.

Pniówek w finale Śląskiego PP zagra z w Częstochowie z rezerwami Rakowa, a jeśli wygra, to w pierwszej rundzie szczebla centralnego pojedzie na tereny Warmińsko-Mazurskiego ZPN na mecz ze swoim odpowiednikiem…