Po 30 latach… musi odejść!

Wczoraj informowaliśmy o definitywnych rozstaniach w Chorzowie z niektórymi zawodnikami – m.in. z Ruchem pożegnali się m.in. Bośniak Bojan Marković, Brazylijczyk Mello, czy 19-letni Kamil Słoma – dołączył już do przebywającej na zgrupowaniu w Kamieniu pierwszoligowej Puszczy Niepołomice oraz prawdopodobnych Miłosza Przybeckiego Marcina Kowalczyka, Pawła Wojciechowskiego, Adriana Liberackiego. Negocjowane są warunki odejścia i spłaty zaległości, a w piątek dowiedzieliśmy się, że pracę na Cichej stracił urodzony w Chorzowie wychowanek Ruchu Marcin Molek, który jeszcze niedawno był w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu w roli asystenta Argentyńczyka Juana Ramona Rochy.

Popularny „Molo” z niebieskimi barwami związany był przez 30 lat (!) z krótkimi przerwami na grę w Górniku Zabrze czy Aluminium Konin. Jest także nauczycielem w Zespole Szkół Sportowych im. Gerarda Cieślika w Chorzowie, trenował rezerwy Ruchu, był trenerem w Akademii Piłkarskiej Ruchu skąd 22 czerwca 2017 roku przeszedł do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Ruchu. – Podziękowano mi i muszę się niestety z tym faktem pogodzić. Przegryzam w sobie tę decyzję, bo do Ruchu trafiłem mając 10 lat. Potem prowadziłem w klubie wszystkie grupy młodzieżowe na wszystkich szczeblach od A do Z. Byłem trenerem drugiego zespołu i asystentem przy pierwszej drużynie. Ot, życie – stwierdził Marcin Molek.

Wiadomo już jak będzie wyglądał rozkład drugoligowej jazdy Ruchu. PZPN zaplanował pierwszą kolejkę na weekend 21-22 lipca. Chorzowianie rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Siarką w Tarnobrzegu, a tydzień później na Cichą przyjedzie Radomiak. Dla kibiców „Niebieskich” najciekawiej zapowiadają się spotkania z zaprzyjaźnionymi Elaną Toruń (na wyjeździe 13-14 października oraz Widzewem Łódź – tydzień później w Chorzowie. Runda jesienna potrwa do 2 grudnia. W pierwszej części sezonu „Niebiescy” rozegrają 21 spotkań, 11 w Chorzowie i 10 na wyjeździe. Start rudy wiosennej zaplanowano na pierwszy weekend marca. Sezon zakończy się 18 maja.

Komentarze