Pochwalcie czasem Pogbę

Rzut karny Antoine’a Griezmanna oraz samobójczy gol Aziza Behicha, który początkowo zapisano na konto Paula Pogby i zweryfikowano dwa dni później, zapewniły Francji sukces z Australią 2:1. – Mimo tej decyzji nie był zgorzkniały, ale moglibyście czasem napisać o nim coś dobrego – zażartował do dziennikarzy na konferencji prasowej obrońca Raphael Varane. Pogba skarżył się niedawno, że jest najdroższym z najbardziej krytykowanych zawodników świata.

Griezmann opuścił boisko w II połowie ze spuchniętą kostką. – To nic poważnego, może zagrać z Peru – uspokaja selekcjoner Didier Deschamps. Do dyspozycji trenera są też Thomas Lemar i Samuel Umtiti, którzy doznali drobnych obrażeń. Dobrze w obronie spisał się debiutujący na mundialu 22-letni Benjamin Pavard. Zawodnik Stuttgartu zajął miejsce leczącego kontuzjowane kolano Djibrila Sidibe i ma nadzieję zadomowić się w składzie.
Po Francji spodziewano się w inauguracji więcej, ale okazało się, że i tak jest jedynym w gronie faworytów, któremu udało się w 1. kolejce zdobyć komplet punktów.

Kolejny mecz zagra z Peru, zdecydowanie wyżej notowanemu od Australijczyków – jest na 11. miejscu rankingu FIFA, cztery pozycje niżej od Francji. Obie reprezentacje spotkały się dotąd raz – 28 kwietnia 1982 roku na paryskim Parc des Princes. Wygrało Peru 1:0, bramkę w 82 minucie zdobył Oblitas. Francuzi zagrali z Michelem Platinim i Jeanem Tiganą w składzie, obie reprezentacje szlifowały formę przed finałami mistrzostw świata w Hiszpanii. Francja doszła na tym mundialu do półfinału, gdzie po remisie 3:3 odpadła rzutami karnymi z RFN, a potem przegrała z Polską 2:3 mecz o III miejsce. Peru rywalizowało z Polską w fazie grupowej, przegrywając 1:5 i zajmując ostatnie miejsce.