Początek dla „Szarotek”

(mib)

Drużyna Toma Coolena w pierwszych dwóch tercjach nie przypominała zespołu, który w wielkim stylu wygrał sezon zasadniczy. W efekcie nowotarżanie już w czwartej minucie otworzyli wynik spotkania i kontrolowali mecz w „Satelicie”. Gospodarze bili głową w mur, a kolejne bramki padały łupem Podhala. GKS przebudził się dopiero w samej końcówce. Sygnał do ataku dał w 54 minucie Duszan Deveczka, który pewnym strzałem pokonał Przemysława Odrobnego. Gorąco na tafli zrobiło się w ostatnich minutach, gdy bramkarza Podhale pokonał Niko Tuhkanen. W końcowym fragmencie „Szarotki” złapały karę, a gdy Kevin Lindskoug zjechał do boksu, GKS grał w przewadze 6 na 4. Katowiczanom jednak nie udało się doprowadzić do remisu i to Podhale stanie przed szansą zakończenia rywalizacji jutro w Nowym Targu.

TAURON KH GKS KATOWICE – TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw) 0-1.

0:1 – Dziubiński – Worwa – Jaśkiewicz (3:35), 0:2 – Wielkiewicz – Siuty – Mrugała (24:11), 0:3 – Zapała – Kolusz (39:44), 1:3 – Deveczka – Malasiński – Pasiut (53:54,w przewadze), 2:3 – Tuhkanen – Wanacki – Jaszyn (57:26).

Sędziowali: Maciej Pachucki (Gdańsk) i Zbigniew Wolas (Oświęcim) oraz Rafał Noworyta (Oświęcim) i Maciej Byczkowski (Gdańsk). Widzów 1082.

GKS: Lindskoug; Czakajik – Deveczka, Jass – Wanacki, Tuhkanen – Jyrkkio, Krawczyk – Tomasik; Fraszko – Wronka (2) – Strzyżowski, Malasiński – Pasiut – Laakkonen, Urbanowicz (5+20) – Starzyński – Jaszyn (8), Krężołek – Sawicki – Skokan. Trener Tom COOLEN.

PODHALE: Odrobny (2); Kolusz – Jaśkiewicz (5+20), Tolvanen – Wajda, Suominen – Hovinen, Dutka – Mrugała (2); Moisio – Dziubiński – Worwa (4), Michalski – Zapała (2) – Sammalmaa (2), Guzik (2) – Neupauer – Wielkiewicz, Siuty – Kapica – Słowakiewicz. trener Tomek VALTONEN.

Kary: GKS – 35 min, Podhale – 41 min (2 min tech.)

Kolejny mecz w czwartek, 4 kwietnia o 18.00, w Nowym Targu.