Pod nowym szyldem

W ubiegłym sezonie w rozgrywkach Haiz IV ligi, w II grupie, Odra Centrum Wodzisław Śląski zajęła wysokie, jak na beniaminka, 5 miejsce w tabeli. Do nowego sezonu przystąpi już pod zupełnie innym szyldem. W rozgrywkach IV ligi wystartuje bowiem Klub Sportowy Rekpol Odra Wodzisław Śląski! Jego głównym sponsorem i prezesem zarządu zostanie Zenon Rek, właściciel firmy Rekpol oaz prezes Unii Turza Śląska.

– To już jest sprawa przesądzona – zapewnia prezes Odry Centrum, Roman Zieliński. – Wszelkie formalności zostaną załatwione po powrocie z urlopu Zenona Reka, który obecnie przebywa w Chorwacji. To nie będzie fuzja z Unią Turza Śląska, której pan Rek jest prezesem. On po prostu zainwestuje swoje pieniądze w nasz klub.

Według nieoficjalnych informacji, do nowej Odry ma się przenieść 12 zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w III lidze w zespole z Turzy Śląskiej. Kadrę uzupełnią piłkarze, którzy gali w Odrze Centrum. – To nieprawda, nie uzgadnialiśmy żadnych proporcji w kadrze nowego zespołu – zaprzecza prezes Zieliński. – Będą w nim gali najlepsi z Ody i Unii oraz z najbliższej okolicy. Zaprzeczam również, jakoby mieli do nas dołączyć młodzieżowcy z GKS-u Katowice. Kto będzie powadził Odrę w nowym sezonie? Będzie dwóch trenerów – Bartłomiej Socha i Jacek Gorczyca.

Oczywiście nie wszyscy zawodnicy, którzy wiosną grali w Unii, z automatu przejdą do nowej Odry. Sławomir Musiolik stara się o angaż w I-ligowym GKS-ie Katowice, Piotr Trąd po okresie wypożyczenia wrócił do GKS-u 1962 Jastrzębie, nad swoją przyszłością zastanawia się Dariusz Pawlusiński. – Nie podjąłem jeszcze decyzji, czy i gdzie będę grał – powiedział popularny „Plastik”. – Czuję się na siłach, by jeszcze pograć w piłkę, więc kibice pewnie jeszcze zobaczą mnie na boisku.

Przejście nawet kilkunastu zawodników do Rekpolu Odry Wodzisław Śląski nie oznacza likwidacji Unii Turza Śląska. Zespół spadł do IV ligi, ale w niej na pewno nie wystartuje. Do wyboru pozostają liga okręgowa lub raciborska A-klasa, w której rezerwy Unii w poprzednim sezonie zajęły 12 miejsce, ostatnie gwarantujące utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.