Pod ścisłą kontrolą

Piłkarze Śląska Wrocław rozpoczęli indywidualne przygotowania do rundy wiosennej.


Piłkarzom wrocławskiego Śląska urlopy de facto skończyły się w poniedziałek, 5 grudnia. Tego dnia właśnie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, które obejmują treningi biegowe, zajęcia siłowe, zalecenia żywieniowe i suplementacyjne według indywidualnych planów treningowych. Sztab szkoleniowy klubu z Oporowskiej ściśle monitoruje i kontroluje przygotowania każdego z piłkarzy.

W planie treningowym uwzględniono między innymi zajęcia biegowe, których intensywność będzie systematycznie zwiększana. Zawodnicy rejestrują ich przebieg za pomocą specjalnych zegarków i przesyłają dane do sztabu szkoleniowego. Niektórzy piłkarze Śląska postawili na treningi blisko klubu, na przykład młodzieżowiec Piotr Samiec-Talar pierwszą jednostkę biegową odbył przy ul. Oporowskiej.

Ponadto piłkarze Śląska trenują siłowo i realizują tzw. plany prewencyjne, które mają jeszcze bardziej wzmocnić ich organizm, zapobiegając przy tym występowaniu urazów. Oznacza to, że w ciągu najbliższych dni podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia czeka bardzo intensywny okres i mnóstwo zróżnicowanych jednostek treningowych. Wszystkie treningi są oczywiście ściśle monitorowane i konsultowane ze sztabem szkoleniowym. Co istotne, zawodnicy otrzymali również indywidualne zalecenia żywieniowe i suplementacyjne – tak, aby zmaksymalizować efekty osiągane w okresie przygotowawczym.

Do drużyny Śląska – po półrocznym rozbracie – wrócił 18-letni obrońca, Szymon Michalski. W rundzie jesiennej wychowanek Plonu Gądkowice był wypożyczony do pierwszoligowej Skry Częstochowa, ale na zapleczu ekstraklasy rozegrał tylko sześć meczów, spędzając na boisku tylko 171 minut. Powodem tak słabych liczb była kontuzja, z którą urodzony w Miliczu zawodnik zmagał się w ostatnich tygodniach. Od nowego roku utalentowany obrońca będzie walczył o miejsce w składzie Śląska.

Szymon Michalski od 2017 roku rozwijał swoje umiejętności w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. W poprzednim sezonie regularnie reprezentował barwy drugoligowych rezerw, zaliczając w eWinner 2. Lidze 27 meczów, w których strzelił jednego gola (w spotkaniu ze Stalą Rzeszów, zakończonego porażką wrocławian 1:2). Podczas obozów przygotowawczych – zimowego w Turcji i letniego w Słowenii – trenował z pierwszym zespołem Śląska. 18-letni zawodnik zbierał również bardzo pochlebne recenzje podczas meczów kontrolnych.

W lipcu Szymon Michalski został wypożyczony do Skry Częstochowa. Choć pierwotnie zakładano, że zostanie w pierwszoligowym zespole spod Jasnej Góry do końca sezonu 2022/2023, obrońca wiosnę spędzi w Śląsku. Umowa wypożyczenia uwzględniała bowiem możliwość powrotu do Wrocławia w przerwie zimowej. – Mam nadzieję, że zdobyte w pierwszej lidze doświadczenie pozwoli mi wejść na wyższy poziom i wykonać kolejny krok w piłkarskim rozwoju. Cieszę się, że już niebawem ponownie dołączę do treningów z zespołem Śląska – powiedział na łamach oficjalnej strony Śląska Szymon Michalski.


Na zdjęciu: Szymon Michalski (w środku, przy piłce) powrócił do Śląska Wrocław po okresie wypożyczenia do Skry Częstochowa.

Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus